Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  układ łagodnego rozruchu
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Softstarty - układy łagodnego rozruchu silników ograniczają prąd i moment rozruchowy. Redukują napięcie silnika poprzez zmienne sterowanie fazowe i podnoszą je na zasadzie rampy od określonego napięcia początkowego do napięcia znamionowego. Unikamy dzięki temu mechanicznego naprężenia. Miękki rozruch i zatrzymanie gwarantuje minimalne zagrożenie dla zasilanych urządzeń i zapewnia spokojną działalność produkcyjną.
EN
Soft starters reduce motor starting current and starting torque. The reduce the motor voltage by variable phase control and raise it on a ramp from the specified start voltage to rated voltage. Thus we avoid mechanical stress. Soft starting and stopping ensures minimal risk to the powered devices and provides an easy productive activitiy.
2
Content available remote SIRIUS 3RW44 - mercedes wśród układów łagodnego rozruchu
PL
Od kilku lat obserwuje się w przemyśle dążenie do wdrażania najnowszych osiągnięć techniki. Wraz z rozwojem energoelektroniki, mikroelektroniki oraz techniki mikroprocesorowej powstają całkiem nowe możliwości konstrukcji napędów prądu przemiennego o coraz lepszych parametrach. Nieustannie poszukuje się nowych rozwiązań obniżających koszty wytwarzania. Najczęściej wykorzystywanym obecnie rodzajem napędu jest silnik indukcyjny. Przy tym rozruch bezpośredni czy nawet rozruch gwiazda - trójkąt w wielu przypadkach nie jest najlepszym rozwiązaniem. Na porządku dziennym jest występowanie niekorzystnych zjawisk, takich jak udary mechaniczne w maszynie czy udary napięcia w sieci zasilającej.
PL
Rozwiązanie równań dla maszyny indukcyjnej, a także dla maszyny synchronicznej, nastręcza wiele problemów. Wielokrotnie w tym miejscu korzysta się z komputerowych programów symulacyjnych i kalkulacyjnych. Następnie wykonuje się analizę otrzymanych wyników badań symulacyjnych, które prowadzą do postawienia właściwej diagnozy i zaproponowania zastosowania właściwego sposobu rozruchu. Problem rozruchu jest problemem bardzo istotnym zwłaszcza dla silników dużych mocy (kilkaset kW - kila tysięcy kW). Silniki o takich mocach są zasilane napięciem średnim, najczęściej o wartości 6 kV. Wprawdzie silniki prądu przemiennego są konstruowane tak, aby można dokonywać rozruchu przez bezpośrednie włączenie do sieci zasilającej, to jednak proces przejściowy jest zawsze trudny dla silnika i maszyny roboczej.
PL
Układy łagodnego rozruchu i zatrzymania silników indukcyjnych zbudowane na bazie tyrystorowych sterowników napięcia od wielu lat są produkowane przez różne firmy przemysłowe zarówno krajowe (np. Apator - AMR), jak i zagraniczne (np. Siemens - Sikostart, Allen-Bradley - SMC, Schneider Electric - Altistart, Danfoss - MCD). Układy te ze względu na swą prostotę, dużą niezawodność i stosunkowo niewygórowaną cenę znajdują coraz powszechniejsze zastosowanie w układach zasilania silników indukcyjnych służących do napędu pomp, sprężarek, młynów, przenośników taśmowych, wentylatorów w szerokim zakresie mocy znamionowych od kilku kW do kilkuset kW i napięć od 100 V do 600 V.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.