Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  termomodernizacja budynków mieszkalnych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Termomodernizacja budynków mieszkalnych :typowe błędy projektu i realizacji
PL
Konieczność termomodernizacji budynków mieszkalnych prowadzi do podejmowania różnego rodzaju decyzji i działań, mających za zadanie poprawę stanu techniczne go budynku, poprawę komfortu mieszkań oraz zmniejszenie kosztów ogrzewania i kosztów eksploatacji. Realizuje się docieplenia ścian, wymianę okien i kotłów, modernizuje się systemy grzewcze. Wprowadzane są systemy indywidualnego rozliczania. To wszystko nie zawsze jednak przynosi oczekiwany efekt ekonomiczny. Niespełnione obietnice rodzą uprzedzenia wobec specjalistów, nie mówiąc o frustracji użytkowników i zarządców.
2
Content available remote Niepewne losy termomodernizacji
PL
Chodzi o drobną sprawę. O losy kampanii na rzecz TEROMODERNIZACJI lub, jak formułują to niektórzy, TERMORENOWACJI budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Jak wiadomo, Sejm uchwalił na ten temat odpowiednią ustawę, rząd i podległe mu instytucje realizują obowiązki wynikające z ustawy, banki proponują inwestorom zamierzeń termomodernizacyjnych odpowiednie kredyty, różne branże producentów materiałów budowlanych i instalacji grzewczych oferują komplementarne stawy potrzebnych materiałów, a wykonawcy robót budowlano-instalacyjnych lub remontowo-instalacyjnych niecierpliwością oczekują następnych zamówień.
PL
Pierwsze rezultaty wprowadzanych w ostatnich latach działań, mających na celu poprawę stanu budownictwa pod kątem ochrony cieplnej, będą widoczne w Polsce dopiero za kilkanaście lat. Powodem tego jest mały udział budynków nowo wznoszonych w ogólnej liczbie krajowych zasobów budowlanych, których to obiektów dotyczą wszelkie zaostrzenia wymagań. Znaczna część budynków powstała kilkadziesiąt lat temu, trudno więc mówić o spełnianiu przez nie jakichkolwiek obecnie obowiązujących norm cieplnych. Dopuszczalną wartość współczynnika U (dawniej k) dla ścian zewnętrznych zmniejszono w ciągu ostatnich 15 lat z 1,16 do 0,45-0,65 W/m2K. Konsekwencją tego jest wysokie zużycie energii na cele ogrzewcze sięgające w Polsce 350 kW/m2a . Jego obniżenie w sektorze komunalno-bytowym stanowi potencjalne źródło ogromnych oszczędności energetycznych. Dla porównania, graniczna wartość wskaźnika E w krajach zachodnich osiąga poziom 80-120 kW/m2a.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.