Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 1

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  technology for producing polypeptides
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Historia pewnej technologii
PL
Omówiono technologię wytwarzania polipeptydów na skalę przemysłową przez bezpośrednią hydrolizę kolagenu z pozyskaniem kilkunastoprocentowego roztworu pożądanego produktu, gotowego do dalszego wykorzystania w różnych obszarach przemysłu chemicznego i lekkiego, medycynie i farmakologii. Surowcem w tej technologii są rozdrobnione skórki zwierzęce. Technologia jest proekologiczna i energooszczędna. Została wdrożona w Słupsku w Chemicznej Spółdzielni "Żelatyna" (późniejszy Loton®). Przybliżono opracowaną (na potrzeby tej technologii) szybką, dogodną i ogólnodostępną metodę analizy produktu, wykorzystującą spektrometrię mas (techniki MS-ESI i MS-APPI). Stwierdzono, że cząsteczki otrzymywanych polipeptydów jonizują się ok. 50-krotnie. Wysoki stopień zjonizowania umożliwiał obserwację dużych cząsteczek (w tym przypadku 28-82 kDa). Metoda pozwala identyfikować frakcje peptydowe zarówno w trakcie hydrolizy, jak również w gotowym produkcie. W skrócie omówiono podjęte próby dyskusji nad przyczynami i zaskakującą powtarzalnością wspomnianej wyżej multi-jonizacji w odniesieniu do struktury kolagenu.
EN
A process for prodn. of polypeptides by hydrolysis of minced animal hide and skin scraps was developed, implemented in industry, presented and evaluated from economic point of view.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.