Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  technologia pirolityczno-fluidalna
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Biomasa stanowi obecnie największe źródło energii odnawialnej w Polsce. Problem energetycznego wykorzystania biomasy z odpadów jest szczególnie istotny w aspekcie zobowiązań Polski wynikających z członkostwa w UE. W artykule przedstawiono technologię typu K umożliwiającą energetyczny recykling odpadów i zapewniającą całkowite, zupełne spalanie bez powstawania odpadów i emisji substancji szkodliwych do otoczenia, a uzyskany w procesie popiół może być cennym surowcem do produkcji nawozów.
EN
Currently, biomass is the major source of renewable energy in Poland. The use of biomass as an energy resource is of crucial importance relative to the environmenta laws introduced in Poland after its accession to the EU. This article describes the type-K technology that allows for waste-to-energy recycling and ensures complete incineratior of waste material that produces no residuals or environmentally hazardous substances simultaneously generating slag that can be used in the production of fertilizers.
PL
Proces suszenia substancji organicznych jest z technologicznego punktu widzenia procesem skomplikowanym z uwagi na własności fizyczne zawartych substancji lepiących powodujących zbrylenie suszonej substancji, co powoduje przedłużenie czasu suszenia i oklejania powierzchni urządzeń suszarniczych, sprzyjające powstawaniu zagrożeń pożarowych i wybuchowych. W związku z powyższym, technologia suszenia, niezależnie od stanu fizycznego suszonej substancji i jej wilgotności, musi zapewnić proces rozdrobnienia, nie zbrylania się i nie tworzenia narostów na powierzchniach elementów suszarni. Warunki powyższe są spełniane w przypadku technologii jaka jest zapewniona w obrotowej komorze o odpowiednio ukształtowanej powierzchni wewnętrznej. Badania przemysłowe procesu suszenia i pirolizy osadów ściekowych muszą obejmować wcześniejsze ustalenie parametrów termodynamicznych ośrodka reakcyjnego i wymiarów geometrycznych komory obrotowej w zależności od stopnia zawilgocenia i zawartości popiołu. Proces spalania produktów termicznego rozkładu osadów odbywać się będzie oddzielnie w różnych przestrzeniach komory fluidalnej, co wyeliminuje oddziaływanie płomienia gazów pirolitycznych na pracę złoża fluidalnego. Temperatura złoża fluidalnego regulowana będzie koncentracją tlenu w gazie fluidyzacyjnym. Regulacja szybkości spalania karbonizatu w złożu zabezpieczy złoże przed aglomeracją popiołu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.