Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  technika video
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Wyniki badań kamionkowych przewodów kanalizacyjnych
EN
Surface temperature measurements over heating installations. Influence of materials' and external factors' characteristics on the temperature range measurement in the measured area. Measuring equipment.
PL
Autor wskazuje na najistotniejsze problemy związane z wykonywaniem, a następnie interpretacją inspekcji sieci kanalizacyjnych techniką video, a także zwraca uwagę na inne badania, które w wielu przypadkach są nieodzowne do zrealizowania podstawowego celu stawianego badaniom inspekcyjnym (zebranie wszystkich niezbędnych danych umożliwiających ocenę stanu technicznego badanych kanałów).
3
Content available remote Nieprawidłowości hydrauliczno-eksploatacyjne kanałów badanych techniką video
EN
Different types of hydraulic and exploitation anomalies occurring in conduits. Analysis of inspection check-up results; specification of technical states of sewage treatment systems in eight randomly chosen Polish towns.
PL
Szerokie zastosowanie w rozpoznaniu środowiska naturalnego znalazły techniki, które pozwalają na łatwe pozyskiwanie i porównanie informacji o obiektach, zarejestrowanej w różnych zakresach promieniowania elektromagnetycznego. Najdawniejszą i najbardziej rozpowszechnioną metodą teledetekcji je s t fotografia. Daje ona stosunkowo dużo informacji o otaczającym nas środowisku, lecz w dobie wszechobecnej komputeryzacji je s t techniką zbyt powolną. Alternatywą okazuje się technika telewizyjna, a konkretnie metody utrwalania rzeczywistości przy użyciu kamer video.
PL
Zobrazowania pozyskane w zakresie UV niosą ze sobą bardzo dużą ilość informacji, niemożliwej, ze wzglądu na fizyczne właściwości promieniowania, do rejestracji z pułapu satelitarnego. Do rejestracji tych zobrazowań autorzy wykorzystali techniką video. Pomimo, że nie są to zobrazowania kartometryczne, ich niewątpliwe walory interpretacyjne czynią je bardzo przydatnymi w procesie rozpoznawania obrazów.
PL
Po raz pierwszy dokonano przeglądu kanału przy zastosowaniu techniki telewizyjnej w RFN w roku 1958, a w Polsce w roku 1969. Szersze zastosowanie kamer w badaniu sieci kanalizacyjnych w Polsce nastąpiło jednak dopiero w ostatniej dekadzie kończącego się wieku. Istotny wkład w propagowanie badań kanałów techniką video wniosła Politechnika Świętokrzyska, która prowadzi takie badania od 1991 r. W oparciu o wykonane badania ukazało się szereg publikacji wskazujących na ich celowość i przydatność a także ukazujących ich wyniki. Obecnie istnieje już w kraju pełne zrozumienie dla potrzeby tych badań łączące się jednak bardzo często z mniemaniem, że badanie kanału techniką video stanowi podstawę do pełnej oceny jego stanu technicznego, w tym oceny bezpieczeństwa jego konstrukcji. Po wykonaniu badań kanału techniką video bardzo często oczekuje się od badającego wyżej wymienionej oceny. Celem tego opracowania jest wskazanie na czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo konstrukcji kanałowej i wykazanie, że nie zawsze badanie kanału techniką video może być wystarczające do oceny bezpieczeństwa jego konstrukcji. Często konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych badań i obliczeń, mających na celu ocenę współczynnika bezpieczeństwa konstrukcji kanałowej. Zagadnienie to jest szczególnie istotne w przypadku projektowania bezwykopowej technologii odnowy badanego kanału wiążącej się z doborem konstrukcji „domacniającej" lub zastępującej istniejący kanał.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.