W artykule przedstawiono zastosowania technologii inwerterowej w technice klimatyzacyjnej. W szczególności odniesiono się do małych i dużych urządzeń klimatyzacyjnych oraz wytwornic wody lodowej. Przytoczono wyniki badań eksperymentalnych na realnych obiektach i w laboratoriach. Pokazują one, że stosowanie technologii inwerterowej może przynosić oszczędności w użytkowaniu energii, ale ma ona także swoje ograniczenia.
W artykule opisano temat potencjalnego wykorzystania procesów membranowych w procesie uzdatniania powietrza klimatyzacyjnego. Podano przykłady zastosowań dla nawilżania, osuszania oraz chłodzenia wyparnego powietrza.
O ekonomiczności składowania i niezawodności pracy urządzeń chłodniczych w wielu przypadkach decyduje właściwie dobrana i wykonana izolacja rurociągów, zbiorników, przegród budowlanych, konstrukcyjnych, osłon maszyn i aparatów. W artylule przedstawiono ważniejsze problemy związane z zagadnieniem zasad konstruowania materiałów izolacyjnych i nierozłącznie związany z tym temat wymiany ciepła (przewodzenie, konwekcja i promieniowanie) i masy (dyfuzja pary wodnej) .
We wszystkich dziedzinach gospodarki coraz bardziej zbliżamy się do Europy - także w dziedzinie techniki. Nasze produkty są coraz lepsze i nowocześniejsze. Dążymy do tego, by w jak największym stopniu odpowiadały one surowym wymogom standardów europejskich. Postęp techniczny wymuszany jest również w dziedzinie technik wentylacyjno-klimatyzacyjnych.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.