Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  technika bezwykopowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Historia budowy i renowacji sieci kanalizacyjnej w Krakowie
PL
Początki kanalizacji Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa sięgają XVI w. To wtedy powstały pierwsze przesklepione kanały wykonane z ciosów kamiennych łączonych zaprawą wapienną. Służyły one do odprowadzania zanieczyszczeń oraz wody z centralnej części miasta do fosy oraz, co ciekawe, umożliwiały wydostanie się z oblężonego miasta. Dopiero w XIX w. nastąpiła znacząca rozbudowa systemu kanalizacyjnego, który zaczął przypominać obecną sieć.
2
Content available Technologie na sześciu kontynentach, cz. 22
PL
W cyklu Technologie bezwykopowe na sześciu kontynentach, przygotowywanym we współpracy z Polską Fundacją Technik Bezwykopowych, przedstawiamy skrót najciekawszych artykułów zamieszczonych w 40. numerze „Trenchless International”.
PL
W cyklu Technologie bezwykopowe na sześciu kontynentach, przygotowanym wraz z Polską Fundacją Technik Bezwykopowych, prezentujemy zakres tematyki, jaka została przedstawiona w numerze 41. magazynu „Trenchless International”.
PL
W 23. części cyklu Technologie bezwykopowe na sześciu kontynentach, przygotowywanym we współpracy z Polską Fundacją Technik Bezwykopowych, prezentujemy skrót najciekawszych artykułów, które ukazały się w 42. numerze czasopisma „Trenchless International”.
PL
W cyklu Technologie bezwykopowe na sześciu kontynentach, przygotowywanym we współpracy z Polską Fundacją Technik Bezwykopowych, przedstawiamy skrót najciekawszych artykułów zamieszczonych w 39. numerze „Trenchless International”.
PL
W artykule przedstawiono złożoność problematyki dotyczącej dokonywania ocen stanu technicznego przewodów kanalizacyjnych. Omówiono dwie ekspertyzy konstrukcyjne kolektorów kanalizacyjnych, zakończone dokładnym ustaleniem ich współczynnika bezpieczeństwa. Wskazano na możliwości bezinwazyjnej diagnostyki przewodów kanalizacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem techniki CCTV oraz zaprezentowano trendy rozwojowe w zakresie diagnostyki przewodów kanalizacyjnych. Omówiono opracowane na Politechnice Świętokrzyskiej metody umożliwiające szacowanie stanu technicznego przewodów. Metody te są przydatne w planowaniu bezwykopowej rehabilitacji przewodów kanalizacyjnych.
PL
W cyklu Technologie bezwykopowe na sześciu kontynentach, przygotowanym wraz z Polską Fundacją Technik Bezwykopowych, prezentujemy zakres tematyki, jaka została przedstawiona w numerze 38. magazynu „Trenchless International”.
PL
W cyklu Technologie bezwykopowe na sześciu kontynentach, przygotowywanym we współpracy z Polską Fundacją Technik Bezwykopowych, przedstawiamy skrót najciekawszych artykułów zamieszczonych w 37. numerze „Trenchless International”.
PL
W cyklu Technologie bezwykopowe na sześciu kontynentach, przygotowywanym we współpracy z Polską Fundacją Technik Bezwykopowych, przedstawiamy skrót najciekawszych artykułów zamieszczonych w 36. numerze „Trenchless International”.
10
PL
W cyklu Technologie bezwykopowe na sześciu kontynentach, przygotowywanym we współpracy z Polską Fundacją Technik Bezwykopowych, przedstawiamy skrót najciekawszych artykułów, które ukazały się w 34. numerze czasopisma „Trenchless International”.
11
Content available remote Sieć drenarska wykonana w technice bezwykopowej
PL
Metoda wykonania sieci drenarskiej w technologii bezwykopowej, którą zastosowano na terenie elektrociepłowni w Gdyni, została użyta po raz pierwszy na świecie. Co zdecydowało o sukcesie przedsięwzięcia?
PL
Przy podejmowaniu decyzji, czy zastosować technikę wykopową, czy bezwykopową nie zawsze uwzględniane są wszystkie zalety technik bezwykopowych. Stąd też ich zestawienie i uporządkowanie w dużym stopniu może ułatwić proces decyzyjny.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.