Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 1

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  szlak lotniczy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Współczesne międzynarodowe szlaki lotnicze : wybrane aspekty teoretyczne
PL
Współczesne międzynarodowe szlaki lotnicze, określane również korytarzami powietrznymi, ukształtowały się na bazie powiązań gospodarczych pomiędzy głównymi centrami gospodarczymi na świecie, jak również wewnątrz nich. Organizacja sieci połączeń lotniczych oparta została na dwóch podstawowych modelach biznesowych - „hub and spoke” oraz „point-to- point”. Przeobrażenia, jakie zaszły w światowym lotnictwie cywilnym na przełomie XX i XXI wieku, spowodowały odwrócenie tendencji, które kształtowały rozwój tego sektora transportu w ostatnich dziesięcioleciach. Wykreowanie się modelu linii lotniczych o zredukowanych kosztach, a tym samym upowszechnienie podróży lotniczych dla większej grupy podróżnych, przyczyniło się do wzrostu znaczenia lotniczego rachu wewnątrzregionalnego oraz krajowego. Choć tradycyjnie transport lotniczy wewnętrzny jest motorem rozwoju gospodarczego, zwłaszcza w krajach, w których popyt na usługi transportowe wynika z dużych odległości, a samolot często stanowi jedyny środek transportu (Rosja, Indie, Chiny), wraz ze wzrostem znaczenia czasu systematycznie rośnie udział podróży lotniczych na szlakach obsługiwanych dotąd głównie przez transport lądowy, jak również morski (np. pomiędzy regionami UE). Dynamikę rozwoju transportu lotniczego nadal podtrzymują dwa główne segmenty rynku światowego: Europa i Stany Zjednoczone, ale systematycznie rośnie też znaczenie regionu Azji i Pacyfiku. Prognozowane w najbliższych dziesięcioleciach zmiany w układzie powiązań gospodarczych na świecie, uwzględniające przede wszystkim dynamiczny rozwój i wzrost znaczenia gospodarek krajów azjatyckich, w tym zwłaszcza Chin i Indii, nie pozostaną bez wpływu na rolę i znaczenie istniejących międzynarodowych korytarzy powietrznych w obsłudze potoków pasażerskich i ładunkowych.
EN
Die gegenwärtige internationale Luftverkehrsverbindungen, die sogenannte Luftkorridore, wurde auf der Basis von Wirtschaftsbeziehungen zwischen den weltweit wichtigsten Wirtschaftszentren, gestaltet. Systematisch steigt auch die Bedeutung der regionalen und inländischen Flüge. Das Ziel des Artikel ist die Charakteristik und Analyse der gegenwärtigen internationalen Luftverkehrsnetz.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.