Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  szkło przeciwsłoneczne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Podstawowym zadaniem, jakie stawia się przegrodom szklanym jest ochrona przed warunkami środowiska zewnętrznego, doświetlanie pomieszczeń światłem naturalnym oraz, gdy pożądane, zapewnienie kontaktu wzrokowego z otoczeniem. Te niewątpliwe zalety powodują, że przeszklone przegrody zewnętrzne w postaci szklanych systemów elewacyjnych, świetlików, czy wreszcie zwykłych okien, stają się nieodzownym elementem architektury. Niemniej przegrody te mogą stać się jednocześnie źródłem problemów związanych z nadmiernymi stratami lub zyskami ciepła w pomieszczeniu, kondensacją pary wodnej lub niekomfortowym oświetleniem wnętrza.
PL
Z przedstawionych zależności właściwości spektralnych, wyraźnie wynikają możliwości nadawania oszkleniom właściwości przeciwsłonecznych. Zmniejszenie przepuszczalności promieniowania słonecznego można uzyskać drogą zwiększenia jego absorpcji lub odbicia, albo, w sposób najbardziej efektywny, przez połączenie obydwu tych możliwości. Takie rozwiązanie, czyli zastosowanie szkieł absorpcyjnych z powłokami refleksyjnymi o możliwie dużym współczynniku odbicia - wykonanych z materiałów o wysokim współczynniku załamania światła i dodatkowo także o właściwościach absorpcyjnych.
PL
O ile szkła absorpcyjne otrzymywane są bezpośrednio w procesie topienia szkła, najczęściej metodą float, o tyle produkcja szkieł z powłokami może odbywać się drogą powlekania świeżo uformowanej taśmy szkła bezpośrednio w linii do otrzymywania szkła (metodą float lub inną), przy zastosowaniu do otrzymywania powłok pirolizy lub chemicznego osadzania z pary. W ostatnich latach, w związku z rozwojem metod fizycznych powlekania szkła, obserwuje się intensywny wzrost produkcji szkieł z powłokami otrzymywanymi w procesach "poza linią", najczęściej metodą magnetronowego rozpylania materiału powłoki na odpowiednio przygotowane tafle szkła określonych rozmiarów.
PL
Odpowiednio przetworzone szkło może przynieść znaczne oszczędności chroniąc nas przed kosztami ogrzewania w zimie i kosztami klimatyzacji w lecie. Szczególnie jest to ważne w budynkach z ogromnymi powierzchniami przeszklonymi.
9
Content available remote Zastosowanie szkieł przeciwsłonecznych w szybach zespolonych
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.