Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  szkło izolacyjne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Szkło całkowicie opanowało budownictwo komercyjne, np. jako materiał wykorzystywany w elewacjach wielkich biurowców. Obecnie także prywatni inwestorzy coraz częściej zamawiają projekty budynków z przeszklonymi ścianami zewnętrznymi. Stwarzają one poczucie dużej przestrzeni i komfortu, jaki zapewnia oddziaływanie naturalnego światła dziennego.
PL
Szkło izolacyjne jest szkłem zespolonym, powstałym z połączenia dwóch lub kilku szyb (szkło ornamentowe, szkło typu float, płaskie), oddzielonych od siebie jedną lub kilkoma przestrzeniami wypełnionymi powietrzem lub innym gazem. Szyby złączone są na krawędziach hermetycznie lub gazoszczelnie, albo w sposób uniemożliwiający przepuszczanie wilgoci, przeważnie organiczną masą uszczelniającą, poprzez lutowanie lub spawanie.
PL
Oprócz dziedzin nauki i prac badawczych również sztuka oraz architektura uzyskały nowe możliwości tworzenia przy wykorzystaniu szkła. O ile niegdyś szkło uważano przede wszystkim jako ochronę przed wpływami pogody, o tyle dzisiaj jego funkcje są bardziej różnorodne, pozwalają na dużą swobodę w indywidualnych upodobaniach twórczych i wzorniczych. Z tego też względu, wymagania pod adresem szkła oraz materiałów bezpośrednio z nim się stykających stały się bardziej kompleksowe. Szklana architektura nadal wymaga sporych nakładów, a przy tym wielkość szyb nie jest nieograniczona. Stąd też konieczność ich łączenia, l tu dochodzimy do bardzo ważnego punktu, jakim jest styk szklanych tafli, jego wykonanie i uszczelnienie.
PL
W ostatnim czasie potęgują się problemy, które związane są bezpośrednio z klockowaniem szkieł izolacyjnych. Ze względu na konkurencję cenową na rynku, szuka się nowych możliwości zaoszczędzania na pracach szklarskich przez obniżkę kosztów okiennych materiałów pomocniczych, np. klocków, środków wygładzających, taśm wyściełających. Należy jednak pamiętać aby spełniały one wysokie wymagania jakościowe. Brak troski o jakość tych materiałów prowadzi często do poważnych kłopotów.
PL
Wraz z wydaniem w lipcu 1997 r. europejskiego projektu normy E EN DIN 12758-1 Izolacyjność akustyczna szklą od dźwięków powietrznych. Definicje i określanie właściwości stata się możliwa obiektywna ocena pod tym względem wyrobów ze szkła; stworzony został nowy punkt odniesienia przy definiowaniu i klasyfikowaniu izolacji akustycznej szkła zwykłego oraz izolacyjnego.
7
Content available remote Szklana termoizolacja
PL
Szkło izolacyjne stało się istotnym elementem architektonicznym, stosowanym z po wodzeniem na całym świecie. Jest to przecież doskonały (konstrukcyjnie i dekoracyjnie) materiał do tworzenia nowych, nietypowych rozwiązań. Ponadto daje ogromne możliwości uzyskiwania oszczędności energii. Aby nie być gołosłownym: już w 1980 r. (gdy my znaliśmy szklane domy bardziej z powieści Żeromskiego niż z budowli w naszym kraju, gdzie konstrukcyjnie tylko sporadycznie wykorzystywano szkło na szerszą skalę) w samym tylko RFN, dzięki zainstalowanym szybom izolacyjnym, oszczędność z tego tytułu wyniosła 25 mld DM. Niestety, każdy medal ma dwie strony. Oprócz wielu głosów zachwytu, zdarza się również czasami usłyszeć powątpiewa nie lub zarzut dotyczący trwałości izolacyjnej tego elementu konstrukcyjnego.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.