Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  systemy VRF
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Prostym i skutecznym rozwiązaniem do bezpośredniego chłodzenia i ogrzewania budynków są układy ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego. Systemy VRF/VRV zapewniają wysoką efektywność energetyczną i dobrze współpracują z systemami zarządzania budynków, umożliwiając ekonomiczną eksploatację. Rozwojowi nowych, hybrydowych rozwiązań, zbieżnych z globalnym kierunkiem elektryfikacji ogrzewania budynków, sprzyja postęp w rozwoju inteligentnych systemów sterowania oraz ograniczenie stosowania niektórych czynników chłodniczych.
PL
Systemy VRF są bardzo energooszczędne, proste w instalacji oraz pozwalają na podłączenie różnych typów jednostek wewnętrznych, co czyni je bardzo łatwymi do zaprojektowania i zamontowania. Prosta konstrukcja i elastyczność konfi guracji pozwala skrócić procesy doboru, projektowania oraz instalacji do minimum. Niski poziom hałasu urządzeń, kompaktowe wymiary, minimalne zużycie energii, wysoka wydajność i sprawność całego układu VRF to priorytety dla inwestora i projektanta. Rola projektanta w etapach planowania i projektowania jest bardzo duża, gdyż od samego początku należy poczynić odpowiednie założenia, aby zapewnić wymaganą jakość środowiska wewnętrznego. Zmiany standardów energetycznych budynków wymagają odpowiedniego technicznego wyposażenia budynku, które musi zostać dobrze przemyślane i zaprojektowane z głową.
PL
Stosowane obecnie systemy klimatyzacyjne, ze względu na proces schładzania, można podzielić na dwa rodzaje: instalacje z bezpośrednim odparowaniem czynnika chłodniczego oraz systemy z „pośrednim” odparowaniem ziębnika. W pierwszym przypadku ciepło od schładzanego powietrza jest bezpośrednio odbierane przez czynnik chłodniczy, w drugim przypadku czynnik chłodniczy schładza ciecz pośredniczącą (wodę, wodny roztwór glikolu), która z kolei odbiera ciepło od powietrza wymagającego schłodzenia. W artykule dokonano ogólnej prezentacji systemów ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego, przedstawiono sposób doboru urządzeń oraz porównano tego typu systemy z instalacjami pośrednimi wykorzystującymi wodę ziębniczą jako ciecz pośredniczącą.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.