Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  system informacji przystankowej
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Doskonalenie jakości usług w transporcie pasażerskim wymaga wdrażania przez organizatorów i przewoźników nowoczesnych systemów obsługi pasażerów. Poprawa jakości, dostępności i bezpieczeństwa transportu publicznego możliwa jest m.in. dzięki zastosowaniu systemów informacji pasażerskiej. W artykule przedstawiono innowacyjny system informacji przystankowej - PIXEL.ECO.SIP.
EN
Improving the quality of passenger transport services requires implementation of modern passenger services systems. Improving the quality, availability and safety of public transport is possible, among others, through the use of passenger information systems. The paper presents an innovative dynamic passenger information system – PIXEL.ECO.SIP.
2
Content available remote Dynamiczna informacja pasażerska i jej działanie
PL
Wykorzystywanie danych zawartych w dynamicznej informacji pasażerskiej oraz jej działanie stanowi jeden z ważniejszych tematów dotyczących komunikacji miejskiej. W niniejszym artykule omówiono rozwiązanie tego zagadnienia w systemie MUNICOM.premium autorstwa PZI TARAN.
PL
Dostęp do informacji jest jednym z najistotniejszych czynników determinujących postrzeganie jakości usług przewozowych. Dostrzegając znaczenie tego czynnika, firmy transportowe w Polsce wdrażają nowoczesne systemy informacji pasażerskiej. Przedmiotem prezentacji w niniejszym artykule jest system dynamicznej informacji pasażerskiej TRAVELLER firmy Seasam.
PL
Na początku 2009 roku we Wrocławiu zakończono wdrożenie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na wybranych przez miasto węzłach komunikacyjnych - na rondzie Reagana oraz na Placu Powstańców Wielkopolskich. System został opracowany zgodnie z wymaganiami miasta i wdrożony przez firmę Pixel sp. z o.o. z Osielska k. Bydgoszczy we współpracy z firmą Aksel sp. z o.o. z Rybnika oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji we Wrocławiu. Do komunikacji wewnątrz systemu wykorzystano zarządzany przez MPK system TETRA. Przez kilka ostatnich miesięcy ubiegłego roku trwało testowanie działania systemu oraz jego kalibrowanie. System sprawnie i skutecznie wspiera pasażerów w podróżowaniu po mieście, wyświetlając rzeczywiste dane o odjazdach pojazdów z przystanków na węzłach.
5
Content available System dynamicznej informacji pasażerskiej
PL
Współczesne aglomeracje są szczególnie zainteresowane rozwojem transportu publicznego i stosowaniem w tym obszarze zaawansowanych rozwiązań techniczno-organizacyjnych. jednym z nich jest pasażerska informacja przystankowa. W artykule opisano rozwiązanie w zakresie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej opracowane przez firmę R&G PLUS we współpracy z Przedsiębiorstwem Zastosowań Informatyki PZI TARAN z Mielca.
6
Content available System dynamicznej informacji pasażerskiej
PL
Na system dynamicznej informacji pasażerskiej składają się: tablice na przystankach, system informatyczny, specjalizowane oprogramowanie do przetwarzania danych otrzymanych z pojazdów oraz specjalizowany sterownik miniprocesorowy umieszczony w pojazdach komunikacji miejskiej. Elementem realizującym warstwę transportu danych są dedykowane modemy radiowe, które instalowane są zarówno w pojazdach, jak i w wielowierszowych tablicach informacyjnych na przystankach.
PL
Elektroniczne tablice informacyjne stały się niemal standardem w węzłach przesiadkowych w systemach transportu zbiorowego w miastach Europy Zachodniej. Na podobne rozwiązanie zdecydowało się Poznańskie MPK.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.