Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  system chłodzenia w budynkach
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Od nowoczesnych centrów danych wymaga się nie tylko niezawodności, ale i przestrzegania zasad zrównoważonego rozwoju oraz korzystania z energii odnawialnej. W USA serwerownie zużywają obecnie blisko 2% całej produkowanej w kraju energii, w skali globalnej zużycie to wynosi 1%, a jego ilość rośnie wraz z rozwojem loT (internetu rzeczy) i Al (sztucznej inteligencji). Centra danych to duży i dochodowy rynek usług, na którym skorzystają ci, którzy zagwarantują bezpieczeństwo przetwarzania danych oraz tanią i odnawialną energię konieczną do tego procesu.
2
Content available remote The low energy house using an air solar collector ‒ a case study
EN
The main aim of this paper is to present the prospect of heating and cooling a house using solar air collectors. An analysis made of an energy-efficient house, for which the energy requirements for heating shall not exceed 40 kWh/m2/a. The calculations used air collectors with an area of 60 m2 and performance efficiency of 70%, which are available commercially. In the analyzed building the solar heating system provides almost full coverage of energy needs throughout the year, with a small shortfall occurring in December and January. The above-mentioned deficits at the beginning and end of the year can be supplemented with other alternative energy sources.
PL
Celem tego artykułu jest przedstawienie możliwości ogrzewania i chłodzenia domu jednorodzinnego przy wykorzystaniu słonecznych kolektorów powietrznych. W analizie uwzględniono dom energooszczędny, którego wskaźnik sezonowego zapotrzebowania na ciepło wynosi 40 kWh/m2/a. Do obliczeń przyjęto kolektory powietrzne dostępne na rynku o powierzchni 60 m2 i wydajności wynoszącej 70%. W analizowanym budynku występuje prawie pełne pokrycie potrzeb na energię grzewczą w ciągu roku z powietrznych kolektorów słonecznych, oprócz niewielkich braków w tym względzie występujących w grudniu i styczniu. Wspomniane w tym przypadku pewne braki ciepła w końcu i na początku roku można uzupełnić z innych alternatywnych źródeł ciepła.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.