Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  system SDE
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Tematem numer jeden jest od zarania automobilizmu prędkość; od pierwszych wypadków z ofiarami śmiertelnymi (niedawno minęło od tego wydarzenia 100 lat) znawcy tematu, tj. wszyscy, spierają się o to, jaka prędkość jest jeszcze bezpieczna, a jaka już nie. Z grubsza biorąc, wspomnianych znawców podzielić można na dwie grupy: tych, którzy w danej chwili siedzą za kierownicą i uważają, że jadą z prędkością jeszcze bezpieczną, oraz tych, którzy w danej chwili nie siedzą za kierownicą i uważają, że pojazdy jeżdżą zdecydowanie zbyt szybko. Skład obu grup jest zmienny, nie zawsze bowiem część populacji uważającej określoną prędkość za niebezpieczną uważa tak stale. Tutaj sytuację znakomicie ilustruje powiedzenie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
PL
Dodanie do osadów ściekowych zmieszanych ze słomą obornika brojlerów przyczynia się do wzrostu zawartości w nich bakterii termofilnych. Stwierdzono, że przemiany mikrobiologiczne zachodzące przy udziale różnych drobnoustrojów, wyznaczają podział ogólnego ich czasu na III odrębne fazy biotermiczne. Fazy te, choć odrębne są jednak powiązane technologicznie prowadzeniem procesu zgodnie z procedurą zaproponowaną w nowym systemie komorowo-pryzmowym typu SDE. Otrzymywany w ten sposób kompost może uchodzić za substrat próchnicy (humus) wytworzonej poza glebą, przy spełnieniu najbardziej rygorystycznych norm i wymagań biologiczno-sanitarnych.
PL
Polska uchodzi za jednego z największych wytwórców odpadów w Europie. Mimo przeznaczenia 1,8% PKB na ochronę środowiska popularyzacja tej dziedziny - prowadząca do zagospodarowania odpadów jako surowców różnymi metodami, np. przez kompostowanie - natrafia na trudności i w dalszym ciągu ma charakter marginalny.
PL
Doświadczenia z wytwarzaniem i oceną kompostu humusowego z osadów ściekowych zgodnie z procedurą technologiczną wg systemu SDE, przeprowadzono w latach 1996-1999. Brały w nich udział: Instytut Mechanizacji Rolnictwa, Katedra Mikrobiologii Rolniczej i Katedra Chemii, wchodzące w skład Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.