Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  status odpadu
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Zagadnienie wskazane w tytule niejednokrotnie już pojawiało się w analizach prowadzonych przez autora na łamach "Przeglądu Komunalnego”. Warto jednak do niego wrócić, bowiem interpretacja prawa w tej materii ciągle budzi wątpliwości.
PL
Nie nowym, ale za to stale powracającym zagadnieniem jest możliwość utraty przez pozostałości remontowo-budowlane statusu odpadu. Rozwikłanie prawnych aspektów z tym związanych ma duże znaczenie prawne i praktyczne, a co za tym idzie, także finansowe.
PL
W prawodawstwie unijnym w ostatnich latach zaszły istotne zmiany odnoszące się do odpadów.
PL
W wyroku z 28 marca 2019 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odnosi się do wątpliwości związanych z procedurą utraty statusu odpadu. Wyrok ten ma duże znaczenie także dla polskich przedsiębiorców działających w obszarze gospodarowania odpadami, w szczególności wytwarzających z nich paliwa alternatywne.
PL
Proces przygotowawczy może prowadzić do zmiany statusu frakcji. Odpad staje się bowiem produktem. Nie zawsze jednak tak się dzieje.
PL
Podstawę prawną dla możliwości utraty statusu odpadu stanowi przepis art. 6 Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE z 19 listopada 2008 r. w sprawie odpadów oraz uchylającej niektóre dyrektywy (Dz. Urz. UE L 312 z 2008 r. str. 3, ze zm., dalej jako: dyrektywa odpadowa), ustalający kryteria, które muszą zostać spełnione, aby dana substancja czy przedmiot wytworzony z odpadów mogły utracić ten status. Przepis ten uległ zmianie w wyniku wejścia w życie 4 lipca 2018 r. Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2018/851/WE z 30 maja 2018 r. zmieniającej dyrektywę 2008/98/WE w sprawie odpadów (Dz. Urz. UE L 150 z 2018 r. str. 109, dalej jako: dyrektywa nowelizująca).
PL
Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, utrata statusu odpadu następuje z mocy prawa po spełnieniu kryteriów określonych w ustawie o odpadach, które następnie muszą zostać uszczegółowione w decyzji administracyjnej wydawanej dla danego przedsięwzięcia. Taką decyzją może być pozwolenie na przetwarzanie odpadów albo pozwolenie zintegrowane.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.