Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej i związane z tym otwarcie granic istotnie wpłynęło na możliwości rozwojowe i konkurowania przedsiębiorstw sektora TSL. Jednocześnie z uwagi na ścisłe związki, które występują między stanem, w jakim znajduje się ten sektor, a stanem gospodarki, już nie tylko krajowej czy unijnej, ale także globalnej, i one odczuły skutki światowego kryzysu. Widać to zwłaszcza na podstawie analizy już nawet nie tyle poziomu, ale dynamiki zmian wybranych zmiennych świadczących o kondycji sektora TSL w Polsce. W niniejszym artykule skoncentrowano się tylko na niektórych z nich, mianowicie na wielkości osiąganych przez przedsiębiorstwa sektora TSL przychodów z całokształtu działalności, w tym przychodów ze sprzedaży produktów (usług), ponoszonych przez nie kosztów z całokształtu działalności, w tym kosztów sprzedaży produktów (usług), wielkości zatrudnienia i poziomie wynagrodzeń1. Analizą objęto też wielkość, strukturę i dynamikę zmian przewozów ładunków i pasażerów, jakie zaszły w latach 2007-2012.
EN
The article focuses on the problems of the changes that have occurred on the Polish market of services TSL in 2007-2012. The evaluation of its state was based on analysis of statistical data published by the Central Statistical Office, including but not limited to: basic information about transportation, the size and dynamics of changes in income, expenses, employment, remuneration, and the data presented in various reports and analyzes of the industry.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.