Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  soft starter
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Falowniki solarne serii SPH firmy Sanyu
PL
Jeśli poszukujesz sprawdzonego sprzętu do silnika, to zawsze możesz go u nas znaleźć. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w sprzedaży falowników i softstartów. Na rynku działamy już od 2013 roku – przez ten czas na bieżąco śledzimy branżowe nowości i pomagamy naszym Klientom dobrać rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb. Jeśli poszukujesz sprawdzonego sprzętu do Twojego zestawu fotowoltaicznego, JUŻ od kwietnia możesz go u nas znaleźć.
2
Content available remote Falownik solarny / ładowarka serii SPV18 VPM off grid firmy Sanyu
PL
Kwestia ceny energii dostarczanej do domu lub przedsiębiorstwa to często pojawiający się problem, który powoduje, że wiele osób zaczyna poszukiwać alternatywnych rozwiązań. Jednocześnie coraz większy nacisk kładziony jest na tak zwaną „zieloną energię”, czyli energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
3
Content available remote SIRIUS 3RW44 - mercedes wśród układów łagodnego rozruchu
PL
Od kilku lat obserwuje się w przemyśle dążenie do wdrażania najnowszych osiągnięć techniki. Wraz z rozwojem energoelektroniki, mikroelektroniki oraz techniki mikroprocesorowej powstają całkiem nowe możliwości konstrukcji napędów prądu przemiennego o coraz lepszych parametrach. Nieustannie poszukuje się nowych rozwiązań obniżających koszty wytwarzania. Najczęściej wykorzystywanym obecnie rodzajem napędu jest silnik indukcyjny. Przy tym rozruch bezpośredni czy nawet rozruch gwiazda - trójkąt w wielu przypadkach nie jest najlepszym rozwiązaniem. Na porządku dziennym jest występowanie niekorzystnych zjawisk, takich jak udary mechaniczne w maszynie czy udary napięcia w sieci zasilającej.
4
Content available remote Łagodnie i kompaktowo do 250 kW. Nowa gwiazda wśród softstartów Sirius
PL
Istnieją dwie istotne innowacje, które umożliwiły zaprojektowanie nowego, tak małego i kompaktowego urządzenia łagodnego rozruchu, jak Sirius 3RW40: po pierwsze Siemens Automation and Drives (A&D) stworzył i opatentował nową metodę sterowania zwaną Polarity Balancing (równoważenie biegunowości), która pozwoliła na rozbudowę sterowanej dwufazowo rodziny softstartów do 250 kW. Wykorzystujące ją urządzenia Sirius 3RW40 umożliwiają rozruch tak łagodny i cichy, jak żadne inne urządzenia przeznaczone do tych zakresów mocy. Po drugie działowi Siemens A&D udało się z powodzeniem przeszczepić własne know-how w dziedzinie projektowania styczników do nowej generacji softstartów. Powstały w ten sposób system styków bocznikujących urządzeń Sirius 3RW40 oraz 3RW44 jest w oferowanym kształcie unikatowy na rynku softstartów w zakresach mocy do 250 kW.
PL
W artykule przedstawiono metodę łagodnego rozruchu dla silników indukcyjnych dużej mocy. Działanie układu oparte jest na dwóch etapach. Pierwszy etap jest fazą rozruchu częstotliwościowego, natomiast etap drugi jest fazą rozruchu napięciowego. W obydwu przypadkach zastosowano ten sam układ rozruchowy. Układ ten pierwotnie pracuje jako cyklokonwertor, następnie jako regulator prądu przemiennego. Zmiana topologii układu odbywa się przez odpowiednią sekwencję sygnałów sterujących pracą tyrystorów.
EN
The paper presents a method of soft starting for large-power induction motors. It is based on two-stage starting. The first stage is the variable frequency starting and the second stage is the variable voltage starting. For both the stages one solid state starter is used. The device works at first as the cycloconverter and next as the a.c. voltage or current regulator. The topology of the device is changed only by appropriate sequence of signals controlling the thyristors.
PL
Rozwiązanie równań dla maszyny indukcyjnej, a także dla maszyny synchronicznej, nastręcza wiele problemów. Wielokrotnie w tym miejscu korzysta się z komputerowych programów symulacyjnych i kalkulacyjnych. Następnie wykonuje się analizę otrzymanych wyników badań symulacyjnych, które prowadzą do postawienia właściwej diagnozy i zaproponowania zastosowania właściwego sposobu rozruchu. Problem rozruchu jest problemem bardzo istotnym zwłaszcza dla silników dużych mocy (kilkaset kW - kila tysięcy kW). Silniki o takich mocach są zasilane napięciem średnim, najczęściej o wartości 6 kV. Wprawdzie silniki prądu przemiennego są konstruowane tak, aby można dokonywać rozruchu przez bezpośrednie włączenie do sieci zasilającej, to jednak proces przejściowy jest zawsze trudny dla silnika i maszyny roboczej.
PL
Układy łagodnego rozruchu i zatrzymania silników indukcyjnych zbudowane na bazie tyrystorowych sterowników napięcia od wielu lat są produkowane przez różne firmy przemysłowe zarówno krajowe (np. Apator - AMR), jak i zagraniczne (np. Siemens - Sikostart, Allen-Bradley - SMC, Schneider Electric - Altistart, Danfoss - MCD). Układy te ze względu na swą prostotę, dużą niezawodność i stosunkowo niewygórowaną cenę znajdują coraz powszechniejsze zastosowanie w układach zasilania silników indukcyjnych służących do napędu pomp, sprężarek, młynów, przenośników taśmowych, wentylatorów w szerokim zakresie mocy znamionowych od kilku kW do kilkuset kW i napięć od 100 V do 600 V.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.