Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  snag
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Z kolei niezaprzeczalnym faktem jest to, że pozostawione po wycince drzew karpy wraz z systemem korzeniowym stabilizują podłoże, zabezpieczając teren przed osuwaniem się. Dodatkowo z karpiny ulegającej powolnemu rozkładowi uwalniane są związki organiczne, które wzbogacają i użyźniają glebę, a pniak stanowi doskonałe siedlisko dla mikro i makroflory oraz fauny. Za pozostawieniem karpy przemawia także fakt, że brakuje zapotrzebowania na karpinę świeżą, chociaż pniak stanowi 3-6% miąższości strzały, a karpina 10-17% miąższości części nadziemnej drzewa. Po uwzględnieniu wszystkich ograniczeń i wytycznych okazuje się, że czasami należy usunąć lub wkomponować karpy w krajobraz przyrodniczy. Można tego dokonać, stosując kilka metod i wykorzystując kilkanaście różnych narzędzi oraz maszyn.
PL
Drzewa są nieodłącznym elementem składowym architektury miejskiej: parków, skwerów i ulic. W tym ostatnim przypadku dotyczy to głównie mniejszych miejscowości lub starszych fragmentów (dzielnic) większych i dużych miast.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.