Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  smokiness
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Publikacja zawiera analizę wpływu wody dostarczonej do cylindra podczas procesu spalania paliwa na wybrane wskaźniki pracy silnika o ZS. W opracowaniu przedstawiono badania przeprowadzone na stanowisku badawczym przy wtrysku wody do kolektora dolotowego wolnossącego silnika wysokoprężnego. Przedstawiono wyniki badań wstępnych dla 5% udziału objętościowego wody w stosunku do wtryskiwanego paliwa obejmujące zadymienie spalin oraz jednostkowe zużycie paliwa. Analizując uzyskane wyniki stwierdzono możliwości równoczesnego obniżenia zarówno emisji cząstek stałych (redukcja zadymienia spalin) jak i zużycia paliwa.
EN
Publication include influence analysis of water fur-nished to cylinder during combustion process to chosen operating indexes of diesel engine. In this study test bench results of water injection to the naturally aspi-rated engine manifold are presented. There are initial investigation results for 5% volumetric injected water in relation to the injected fuel presented. This results contain smoke level and specific fuel consumption The analysis of test results shows that simultaneously reduc-tion of smoke level and fuel consumption are possible.
PL
Pojawienie się pożaru w miejscach pracy stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich ludzi przebywających w budynku. Z jednej strony, zagrażają im oparzenia wywołane przez płonące materiały i bardzo wysoką temperaturę powierzchni, z drugiej strony - zdolność do ewakuacji jest często ograniczona ze względu na dym powstający i rozprzestrzeniający się w pomieszczeniach ze znaczną prędkością, który może doprowadzić, ze względu na dużą zawartość substancji toksycznych, do zaczadzenia i zatrucia. Nad strefami ogarniętymi pożarem tworzą się strumienie konwekcyjne, zawierające zadymione powietrze o wysokiej temperaturze. Stosowana w tym przypadku wentylacja pożarowa ma więc za zadanie usunięcie zanieczyszczonego powietrza wprost do otworów wywiewnych i umożliwienie sprawnej ewakuacji ludności z budynku podczas pożaru.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.