Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  separacja odpadów
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Numeryczny model materiałowego przepływu procesu odzysku odpadów komunalnych
PL
Odpady komunalne są przetwarzane w kompleksie chemicznym Koksov-Baksa przez mechaniczną separację i spalanie. Dokonano symulacji numerycznej procesu i zmieniono jego parametry, tak aby ograniczyć ilość odpadów poddawanych spalaniu. W ten sposób odzyskano dodatkowe ilości surowców wtórnych (odpadowe tworzywa sztuczne, elektrośmieci, metale).
EN
Municipal waste stream is processed at Koksov-Baksa (Slovakia) chem. complex by mech. sepn. and combustion. After numerical simulation, the process parameters were changed and combustion of waste was limited. This way, some addnl. amts. of secondary raw materials (plastics, electro waste, metals) were recovered.
PL
W Polsce znajduje się wiele tysięcy ton zużytych dywanów i wykładzin podłogowych, wytworzonych najczęściej z włókien syntetycznych. Składowane są one w magazynach, piwnicach lub na strychach domów. Najwięcej jest ich na składowiskach odpadów, na których zajmują olbrzymie powierzchnie i zatruwają środowisko. Włókna syntetyczne nie są atakowane przez żadne bakterie, a więc nie gniją. W związku z tym mogą rozkładać się przez setki lat.
PL
Szacuje się, że tworzywa sztuczne stanowią 20-30% masowych odpadów stałych. Największy ich procent stanowią opakowania, a zwłaszcza butelki z politereftalanu etylenu - PET, których udział objętościowy w odpadach komunalnych szacowany jest na 70%.
4
Content available remote Nowe rozwiązania konstrukcyjne osadzarki pulsacyjnej firmy Siebtechnik
PL
Membranowe osadzarki pulsacyjne firmy Siebtechnik znajdują od wielu lat szerokie zastosowanie przeróbczych układach technologicznych. Ocenia się, iż za pomocą tych osadzarek oczyszczonych zostaje z zanieczyszczeń organicznych, cząstek drewna, ksylitu itp. ok. 25 mln t kruszyw naturalnych rocznie. Separacja materiałów w osadzarkach, funkcjonujących na zasadzie różniczy ich gęstości właściwej zostało także wykorzystane m.in. do oczyszczania gruzu budowlanego, zanieczyszczonych ziem i separacji odpadów z tworzyw sztucznych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.