Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  selektywna zbiórka bioodpadów
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Selektywne zbieranie bioodpadów przyczynia się do zwiększenia czystości frakcji surowcowych znajdujących się w naszych odpadach i umożliwia osiągnięcie wyższych poziomów recyklingu. Jeżeli też łączny koszt gospodarowania odpadami dzięki takiemu selektywnemu zbieraniu bioodpadów się zmniejszy, a komfort dla mieszkańców się poprawi, to będzie to z pewnością przez nich zauważone i docenione.
PL
Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, obowiązek redukcji bioodpadów kierowanych na składowiska oraz konieczność realizacji ustanowionych przez Unię Europejską poziomów odzysku zobowiązały polskie samorządy do selektywnego zbierania odpadów, w tym tych ulegających biodegradacji. Już od kilku lat prowadzone są działania zmierzające do ograniczenia masy odpadów organicznych kierowanych na składowiska. Pilotażowe próby wdrożenia systemu selektywnej zbiórki odpadów kuchennych i zielonych pokazały sporą skalę problemu w aspekcie organizacyjnym, finansowym oraz technologicznym. Jednak są na terenie Polski gminy, którym się udało, a tak było m.in. w Dębicy, Gdańsku, Legnicy, Myślenicach, Opolu, Poznaniu, Śremie, Toruniu, Związku Komunalnym Gmin Ziemi Lubartowskiej oraz w Żywcu. Pierwsze akcje pilotażowe miały nauczyć i przyzwyczaić mieszkańców do segregowania bioodpadów. Zbiórka w wielu miejscach odbywa się z wykorzystaniem brązowych pojemników, a dodatkowo zastosowany został system workowy.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.