Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 35

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  służby utrzymania ruchu
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
1
Content available remote Dobór metody obsługi awarii
PL
Kiedy awaria zostanie usunięta, a proces produkcyjny wróci do normy, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Zarówno te pytania, jak i odpowiedzi nie mają na celu szukania winnego. Celem jest ciągłe doskonalenie działania służb utrzymania ruchu, czyli TPM.
2
Content available remote Doskonałe utrzymanie ruchu – krok po kroku. Ze wsparciem czy bez?
PL
W artykule zaprezentowano hybrydowy model utrzymywania maszyn w ruchu oraz szereg kroków, które warto wykonać, aby dział utrzymania ruchu działał doskonale – doskonałe utrzymanie ruchu (DUR).
PL
Park maszynowy oraz wyposażenie używane podczas procesu produkcji ulegają awariom oraz częstym usterkom. To nieuniknione. Są to przestoje, które w większym lub mniejszym stopniu wpływają na efektywność naszego parku maszynowego, oraz wskaźniki, jakimi mierzymy efektywność naszych procesów (zarówno po stronie służb utrzymania ruchu, jak i produkcji).
4
Content available remote Termograficzne inspekcje rozdzielnic elektrycznych
PL
Poprawne działanie systemów elektroenergetycznych przedsiębiorstwa jest podstawą zapewnienia ciągłości produkcji. Za nieprzerwane dostawy energii elektrycznej z jednej strony odpowiedzialny jest zewnętrzny dostawca energii, jednak w obrębie zakładu przemysłowego o sprawność infrastruktury elektroenergetycznej bardzo często dbają służby utrzymania ruchu.
PL
Silniki asynchroniczne są aktualnie, obok serwonapędów, jednymi z najczęściej używanych elementów w systemach przemysłowych. Wynika to głównie z ich niezwykłej uniwersalności oraz prostoty pod względem sterowania. Ich częste występowanie w większości systemów produkcyjnych sprawia, że nierzadko stają się elementami krytycznymi pod względem zachowania ciągłości produkcji. Z tego też powodu służby utrzymania ruchu powinny kłaść specjalny nacisk na ich diagnostykę oraz monitorowanie stanu.
6
Content available remote Inna wizja termowizji
PL
Badanie temperatury jest jednym z podstawowych parametrów w diagnostyce, często wykorzystywanym podczas rutynowych przeglądów. Jak w każdej dziedzinie, tak i tutaj do dyspozycji są różne urządzenia. Duża dostępność i łatwe użytkowanie powodują, że termografia jest jednym z popularniejszych wyborów.
7
Content available remote Diagnostyka Profibus. Podstawowe symptomy uszkodzenia sieci
PL
Artykuł Diagnostyka Profibus, opublikowany w wydaniu 2/2018 „Utrzymania Ruchu”, dotyczył standardu lEC 61158, kolejnych jego warstw oraz narzędzi diagnostycznych. Przytoczone zostały również przykłady nieprawidłowych połączeń w instalacji oraz wymieniono podstawowe zasady terminowania sieci, jak również przykład metody przeprowadzania analizy oscylogramów. Z racji tego, że zagadnienie diagnostyki sieci jest dość szerokie, w tym artykule uzupełnione zostaną informacje dotyczące podstawowych symptomów uszkodzenia sieci, jakie można zaobserwować w sygnałach, oraz sposoby odczytywania ramki danych, gdy ta jest przedstawiana bez interpretacji.
8
Content available remote Termograficzna diagnostyka urządzeń elektroenergetycznych
PL
Zapewnienie ciągłości produkcji przemysłowej w decydującym stopniu zależy od stanu technicznego i sprawności systemów elektroenergetycznych. Za ciągłość dostaw energii elektrycznej z jednej strony odpowiedzialny jest zewnętrzny dostawca energii i jego służby serwisowe, a z drugiej strony w przedsiębiorstwie przemysłowym są to służby utrzymania ruchu odpowiedzialne m.in. za wewnętrzną infrastrukturę elektroenergetyczną. Bez względu na podział odpowiedzialności systemy elektroenergetyczne powinny być poddawane inspekcjom w celu oceny ich stanu. Jednym z bardzo skutecznych narzędzi do diagnozowania stanu infrastruktury elektroenergetycznej jest termografia w podczerwieni, nazywana również termowizją.
PL
Wytwarzanie przyrostowe (addytywne), potocznie zwane drukiem 3D, polega na wytwarzaniu trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie komputerowego modelu, Do niedawana druk 3D stosowano głównie do szybkiego prototypowania i analizy funkcjonowania prototypu przed jego wdrożeniem do produkcji masowej.
10
Content available remote Nie lekceważmy niewspółosiowości wałów
PL
W artykule omówiono najważniejsze zagadnienia dotyczące problemu niewspółosiowości walów, m.in. podano definicję tej niesprawności oraz wskazano jej charakterystyczne przypadki.
11
Content available remote Diagnozowanie łożysk tocznych metodą SPM HD
PL
Diagnozowanie łożysk tocznych jest wciąż żywym tematem wśród pracowników służb utrzymania ruchu. Jest to zrozumiałe, ponieważ są one stosowane najczęściej do łożyskowania wałów maszyn. Diagnostykę łożysk tocznych można prowadzić w różny sposób, w tym bazując na pomiarach drgań. Sprzęt do pomiaru drgań dostępny na rynku ma zaimplementowane rozwiązania wspomagające wykrywanie i identyfikację defektów łożysk tocznych.
12
Content available remote Termografia w ocenie stanu technicznego maszyn i urządzeń
PL
Termografia w podczerwieni jest jednym z kluczowych narzędzi służb utrzymania ruchu. Dzięki możliwości bezkontaktowego obrazowania rozkładu i pomiaru temperatury termografia może być stosowana wszędzie tam, gdzie zmiana w rozkładzie temperatury na powierzchni obiektu może świadczyć o istnieniu nieprawidłowości. Przykłady skutecznego stosowania termografii można znaleźć w przemyśle chemicznym, rafineryjnym, wydobywczym, szklarskim, motoryzacyjnym, lotniczym, papierniczym, w energetyce, budownictwie, badaniach nieniszczących oraz wielu innych.
13
PL
Tarcie i powstająca w jego wyniku temperatura to śmiertelni wrogowie maszyn i urządzeń mechanicznych związanych z ruchem, takich jak np. silniki napędzające urządzenia przemysłowe. Pracownicy służb utrzymania ruchu wiedzą doskonale, że utrzymanie ich w odpowiednim stanie jest jednym z podstawowych czynników zapewniających bezawaryjną pracę zakładu produkcyjnego.
14
Content available remote Ultradźwięki w diagnostyce i eksploatacji łożysk tocznych
PL
Łożyska toczne są jednymi z najczęściej stosowanych podzespołów maszyn. Prawidłowe działanie łożysk tocznych to wypadkowa czynników konstrukcyjnych, montażowych i eksploatacyjnych. W przypadku niektórych obiektów technicznych niezawodność działania łożysk tocznych decyduje o bezawaryjności całego zespołu maszynowego oraz ciągłości procesu wytwarzania. Z tego powodu prawidłowa eksploatacja łożysk oraz ocena ich stanu technicznego powinny być jednym z istotnych zadań służb utrzymania ruchu.
15
Content available remote System LOTO. Sposób na poprawę bezpieczeństwa pracy
PL
Kłódki bezpieczeństwa, blokady zaworów, wyłączniki elektryczne czy rozłączniki elektryczne to tylko niektóre elementy systemu kryjące się pod tajemniczą nazwą LOTO.
16
Content available remote Specjalizowane metody diagnozowania łożysk tocznych - cz. II
PL
Łożyska toczne są bardzo ważnym i zarazem najczęściej stosowanym podzespołem w różnych maszynach i urządzeniach mechanicznych, w związku z tym powinny być przedmiotem szczególnej uwagi służb utrzymania ruchu. Uszkodzenie łożyska tocznego niewykryte odpowiednio wcześnie może być przyczyną poważnej awarii maszyny skutkującej całym łańcuchem zdarzeń prowadzących do zatrzymania produkcji i znaczących strat produkcyjnych.
17
Content available remote Specjalizowane metody diagnozowania łożysk tocznych - cz. I
PL
Łożyska toczne są bardzo ważnym i zarazem najczęściej stosowanym podzespołem w różnych maszynach i urządzeniach mechanicznych, w związku z tym powinny być przedmiotem szczególnej uwagi służb utrzymania ruchu. Jednak detekcja uszkodzeń łożysk wynikających z naturalnych procesów zużycia i zmęczenia materiału wymaga stosowania różnych metod diagnostycznych.
18
Content available remote Smarowanie a ekonomia. Czy zawsze cena czyni cuda?
PL
Celami działania służb utrzymania ruchu są płynność produkcji, lepsza wydajność maszyn, a w konsekwencji - wiarygodność firmy jako dostawcy, niezależnie od produkowanych dóbr. Przerwy w produkcji, szczególnie te nieplanowane, spowodowane awariami, negatywnie wpływają na obroty. Oczywiste jest, że aby zwiększyć zysk, lepiej jest zwiększać sprzedaż i udział w rynku, niż bez przerwy ciąć koszty. Skupienie na obrotach jest jednak możliwe tylko wtedy, gdy zaplecze produkcyjne jest „bezpieczne" i nie odmawia posłuszeństwa właśnie w momencie podpisania kontraktu z nowym odbiorcą.
PL
Wytwórnie kosmetyków to zakłady, w których czystość maszyn i urządzeń jest absolutnym priorytetem dla służb utrzymania ruchu. Beiersdorf Manufacturing Poznań, producent światowych marek NIVEA oraz Eucerin, jest ciekawym przykładem stosowania najnowocześniejszych technologii czystości. Zarówno produkcja, jak i stosowane zasady zachowania higieny są zgodne z zasadami GMP (Good Manufacturing Practice), przestrzeganymi na każdym etapie produkcji.
20
Content available remote Ciągłe monitorowanie i diagnostyka maszyn - cz. II
PL
Optymalna eksploatacja parku maszynowego jest źródłem zysków przedsiębiorstwa. Jednym ze sposobów osiągania wysokiej efektywności funkcjonowania maszyn i urządzeń w fabryce jest ograniczanie strat produkcyjnych wywołanych ich nieprzewidzianymi awariami. Wysoki stopień bezawaryjności obiektów technicznych można zapewnić poprzez wykorzystanie w zarządzaniu działaniami służb utrzymania ruchu strategii wspartej na niezawodności.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.