Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  rynek urządzeń grzewczych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Jakiekolwiek prognozowanie, w którym kierunku pójdzie rozwój rynku sprzedaży i instalacji urządzeń grzewczych w 2019 roku i w dalszych latach jest co najmniej ryzykowne. Wystarczy wziąć przykład prognoz ekonomicznych, które tworzą uznani analitycy bankowi, mający do dyspozycji szereg dokumentów i analiz, których my w branży do końca nie mamy do dyspozycji i widzimy, że trudno znaleźć prognozę, która by się sprawdziła w 100 procentach.
PL
Polityka unijna związana z ochroną środowiska, w tym dyrektywa ErP, w istotny sposób modyfikuje w ostatnich latach nasz rynek urządzeń grzewczych. Dotyczy to także kotłów gazowych, które po spopularyzowaniu techniki kondensacyjnej - jak sądzono - mogły się stać jego niekwestionowanym liderem. Dziś muszą się mierzyć z szybko rosnącą konkurencją rozwiązań bazujących na OZE i spełniać wyśrubowane wymagania związane z efektywnością energetyczną i emisją zanieczyszczeń. Coraz mocniej są też akcentowane zalecenia związane z ideą gospodarki o obiegu zamkniętym. Jak z tymi wyzwaniami radzą sobie producenci kotłów?
PL
Od pewnego czasu w branży toczy się dyskusja na temat kierunku, w którym zmierza rynek urządzeń grzewczych? Czy będzie to rynek tradycyjnych kotłów zasilanych paliwami kopalnymi, czy rynek urządzeń grzewczych będzie należeć do instalacji opartych na odnawialnych źródłach energii?
PL
Po 2015 r. diametralnie zmieni się rynek urządzeń centralnego ogrzewania w Europie. Wymogi ecodesign i oznakowania energetycznego wpłyną na sprzedaż pomp ciepła i kotłów na biomasę, a na rynek nie będą mogły wejść niskoefektywne urządzenia grzewcze. Unia Europejska od lat prowadzi zintegrowaną politykę produktową, która obejmuje m.in. stosowanie klas i etykiet energetycznych, wymogi ekoprojektu oraz „zielone” zamówienia publiczne. Jej celem jest zminimalizowanie negatywnego wpływu produktów na środowisko w całym cyklu ich życia. Publikacja przedstawia inicjatywe unijne stymulujące przyszłość rynku urządzeń centralnego ogrzewania w Europie.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.