Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  rynek przetworów mięsnych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W opinii kierownictwa ZM DUDA S.A., opartej na badaniach rynku mięsnego, preferencje konsumpcyjne Polaków są nieco odmienne od preferencji innych Europejczyków. Nasza dieta mięsna składa się głównie z mięsa wieprzowego, w mniejszym stopniu - wołowego, drobiu i ryb. Okresowe zmiany w tej strukturze na korzyść mięsa drobiowego miały miejsce jedynie w czasie kryzysu związanego z BSE i pryszczycą. Wg prognoz analityków unijnych, przewidywany jest powolny wzrost spożycia mięsa drobiowego, wieprzowego i wołowego, kosztem wędlin. Przemiany struktur produkcyjnych przemysłu mięsnego będą więc kształtowane z jednej strony przez rozwój krajowego popytu, z drugiej przez procesy dostosowawcze do standardów UE.
PL
Rynek mięsa i jego przetworów w Polsce jest przykładem nasilających się działań konkurencyjnych, spowodowanych wzrostem koncentracji w sektorze. Polskie zakłady mięsne, chcąc zaistnieć na rynku unijnym, oprócz spełnienia wymagań sanitarno-weterynaryjnych, wykazania się wysoką jakością produkowanych wyrobów będą musiały również przedsięwziąć właściwe działania marketingowe w kierunku umieszczenia produktów na unijnym rynku, Jednym z przejawów takich działań jest budowa własnych marek i rozwój nowych produktów, niespotykanych dotychczas na rynku polskim w tej, tak bardzo tradycyjnej kategorii produktowej. Rozpoznawalna marka i nowe produkty mogą stanowić przewagę konkurencyjną, w szczególności na obiecującym, ale i wymagającym rynku unijnym.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.