Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  rozdrabnianie odpadów
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Znaczący wzrost zapotrzebowania odbiorców specjalnych (policja, wojsko, oddziały paramilitarne) na nowoczesne i bezpieczne kamizelki kulo- i odłamkoodporne spowodował zwiększoną ich produkcję, a tym samym przyrost ilości odpadów materiałów balistycznych.
PL
Rozdrabnianie materiałów porowatych i hiperplastycznych jest powszechnie spotykanym procesem w recyklingu. W artykule skupiono się na rozwiązaniach inżynierii rozdrabniania materiałów porowatych oraz hiperplastycznych w aspekcie właściwości produktów, procesów i efektów, np. wydajności.
PL
Świadome działania służące ochronie środowiska zwiększają ilość odzyskiwanych odpadów. Z kolei celem każdego indywidualnego procesu recyklingu jest odzyskanie surowców nadających się do wtórnego wykorzystania, aby w ten sposób zminimalizować ogólną ilość powstających odpadów.
PL
Pewne części wyeksploatowanego komputera można użyć ponownie. Dlatego przydatne mogą się okazać urządzenia i testery do sprawdzania sprzętu elektrycznego i elektronicznego, dzięki którym dokonuje się oceny poszczególnych elementów recyklowanych urządzeń.
PL
W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, zarządzanie odpadami jest tematem szeroko dyskutowanym na forum publicznym. Wśród odpadów komunalnych dużą grupę stanowią opakowania. Jeden z rodzajów odpadów opakowaniowych - tetrapaki (wielowarstwowe kartony laminowane do mleka i soków) - stanowią okło 1% wszystkich odpadów komunalnych.
PL
Przedstawiono wyniki badań wpływu rozdrobnienia zestalonych odpadów na stopień wymywalności z nich substancji szkodliwych. Zestalony odpad rozkruszono na 8 frakcji: frakcję o uziarnieniu 10 mm, siedem frakcji o uziarnieniu od 0,125 - 0,25 mm do >16 mm; najgrubszą frakcję stanowiła kostka o rozmiarach 40 mm x 40 mm x 40 mm. Badania prowadzono po upływie 28 dni i 90 dni od chwili zestalenia odpadu. Stwierdzono, iż w miarę zmniejszania się uziarnienia frakcji rośnie zawartość substancji szkodliwych w wodnych ekstraktach uzyskanych z tych frakcji. Im dłuższy czas twardnienia odpadu, tym mniejsza zawartość badanych substancji w wyciągach wodnych. Wyniki badań mogą być podstawą do opracowania norm lub wytycznych dotyczących sposobu przygotowania ekstraktów wodnych z zestalonych odpadów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.