Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  resistive load
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
EN
In current energy scenario the contribution of renewable energy is increasing at substantial rate to achieve pollution free energy generation on long term basis. To reach this goal various researches are going on all over the world in the field of solar, wind and other renewable method of power generation. With the advantages of robustness and self-excitation, squirrel cage type induction machines are used for wind energy conversion system (WECS) and for small hydro power plants as self-excited induction generator (SEIG). To harness renewable and clean energy from wind or small hydro plants, it is required to understand SEIG transient behaviour in better way for smooth control of output voltage and frequency. In this paper non-linear dynamic model of 3-phase induction generator is presented along with its no-load and on-load performance analysis.
PL
W obecnym scenariuszu rozwoju energetyki udział energii odnawialnej rośnie w szybkim tempie, w długoterminowej perspektywie umożliwi to do wytwarzanie energii wolnej od zanieczyszczeń. Aby osiągnąć ten cel, na całym świecie trwają różne badania w dziedzinie energii słonecznej, wiatrowej i innych odnawialnych metod wytwarzania energii. Dzięki zaletom, takim jak: trwałość, niezawodność oraz zdolność do samowzbudzenia, indukcyjne maszyny klatkowe stosuje się w systemach konwersji energii wiatru (WECS) oraz w małych elektrowniach wodnych jako samowzbudne generatory indukcyjne (SEIG). Aby wykorzystać odnawialną i czystą energię z elektrowni wiatrowych lub małych elektrowni wodnych, konieczne jest lepsze zrozumienie zachowań generatorów SEIG w stanach przejściowych, w celu płynnej regulacji napięcia wyjściowego i częstotliwości. W artykule przedstawiono nieliniowy model dynamiczny 3-fazowego generatora indukcyjnego wraz z analizą jego wydajności bez obciążenia i z obciążeniem.
PL
Praca jest próbą spojrzenia, z punktu widzenia techniki mikrofalowej, na zagadnienia do techniki mikrofalowej nienależące: na zjawiska dotyczące mocy w sieciach energetycznych oraz na obwody prądu stałego. W pierwszym przypadku motywacją do takiego podejścia jest tocząca się wśród elektryków dyskusja dotycząca interpretacji zjawisk fizycznych,związanych z oscylacjami mocy biernej. Wychodząc z założenia, że równania Maxwella wyjaśniają wszystkie makroskopowe zjawiska elektromagnetyczne, zastosowano technikę mikrofalową do obwodów 50-hertzowych, ilustrując rozwiązania przykładami. W technice mikrofalowej do wyjaśniania zjawisk związanych z mocą używa się opisu za pomocą jedynie dwóch fal przenoszących moce czynne; nie używa się w niej pojęcia mocy biernej do opisu do zjawisk energetycznych (choć tu go użyto w celach porównawczych). Rozważania ograniczono do jednofazowych przebiegów sinusoidalnych. Podejście to pozwoliło na odkrycie zjawiska zmiany wartości współczynnika mocy (cos φ) wzdłuż jednorodnej bezstratnej linii przesyłowej. Na zakończenie pokazano, że w obwodach prądu stałego fale również istnieją, chociaż nie można ich zmierzyć. Podstawą takiego stwierdzenia jest przekonanie, że zjawiska fizyczne nie zmieniają się „nagle”; tzn., że pochodne po czasie muszą być skończone.
EN
The paper describes the use of microwave technique methods in the power phenomenon in electric power lines, which do not belong to the microwave technique at all. Starting from the assumption that Maxwell’s equations explain all macroscopic electromagnetic effects, the microwave method to the 50Hz circuits has been applied and the results have been illustrated by examples. Finally, it is explained that waves in DC circuit also exist, although, it is impossible to measure them. The reason to claim such conclusion results from the fact that physics does not change instantly.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.