Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  repair of roads
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
25 listopada 2015 roku odbyło się II Ogólnopolskie Seminarium Specjalistyczne „Wzmacnianie i remonty konstrukcji nawierzchni drogowych - WZMACNIANIE NAWIERZCHNI 2015". Było to spotkanie otwierające II KRAKOWSKIE DNI NAWIERZCHNI 2015 (25-27 listopada) i jednocześnie XIV wydarzenie z organizowanego przez Media-Pro Polskie Media Profesjonalne cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes. Relacja fotograficzna oraz wnioski z wydarzenia zostały opublikowane w wydaniach DRÓG 11/2015 oraz 12/2015. Poniżej przedstawiamy drugą część opisu wygłoszonych w trakcie Seminarium prezentacji oraz odbywającej się bezpośrednio po nich dyskusji.
PL
25 listopada 2015 roku odbyło się II Ogólnopolskie Seminarium Specjalistyczne „Wzmacnianie i remonty konstrukcji nawierzchni drogowych- WZMACNIANIE NAWIERZCHNI 2015”. Było to spotkanie otwierające II KRAKOWSKIE DNI NAWIERZCHNI 2015 (25-27 listopada) i jednocześnie XIV wydarzenie z organizowanego przez Media-Pro Polskie Media Profesjonalne cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes. Relacja fotograficzna oraz wnioski z wydarzenia zostały opublikowane w wydaniach DRÓG 11/2015 oraz 12/2015. Poniżej przedstawiamy pierwszą część opisu wygłoszonych w trakcie Seminarium prezentacji oraz odbywającej się bezpośrednio po nich dyskusji.
PL
W dniach 25-27 listopada 2014 r. odbyły się KRAKOWSKIE DNI NAWIERZCHNI 2014, na które złożyły się dwa wydarzenia: I Ogólnopolskie Seminarium Specjalistyczne „Wzmacnianie i remonty konstrukcji nawierzchni drogowych” WZMACNIANIE NAWIERZCHNI 2014 (25.11) oraz II Ogólnopolskie Forum Specjalistyczne „Drogowe nawierzchnie z mieszanek mineralno - asfaltowych oraz betonu cementowego” NAWIERZCHNIE DROGOWE 2014” (26-27.11).
PL
Stan nawierzchni dróg w Polsce od dawna jest przedmiotem narzekań użytkowników, a drogowcy są ulubionym celem żartów, ale też ataków. Trzeba też przyznać, że trudno często znaleźć argumenty obronne, poza najczęściej dotychczas używanym jednym - brak środków finansowych na budowę i modernizację dróg. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej przyczyniło się do znacznego zwiększenia dostępności środków finansowych na poprawę stanu infrastruktury transportowej, a w tym przede wszystkim infrastruktury drogowej. Wybór infrastruktury transportowej jako jednego z prio-rytetów dofinansowania przez Komisję Europejską jest naturalnym działaniem sygnalizującym, że system transportowy Unii Europejskiej powiększony o nowe kraje członkowskie jest podstawą rozwoju gospodarczego Unii i jej członków. Beneficjentami tego w pierwszym rzędzie są nowe kraje członkowskie, których stan sieci drogowej wymaga wzmocnienia i poprawy ze względu na potrzebę zwiększenia przepustowości, nośności, ale też bezpieczeństwa ruchu drogowego. Brak odpowiednich nakładów finansowych był w Polsce powodem jednego z podstawowych zaniedbań administratorów - brak oceny stanu nawierzchni dróg i stosowania systemu zarządzania nawierzchniami PMS. Dotyczy to wszystkich poziomów administracji drogowej w Polsce: dróg gminnych, powiatowych, wojewódzkich, jak i krajowych. W ostatnich latach nastąpił znaczny postęp technologiczny w budowie dróg. Wprowadzono nowe normy i wymagania techniczne dostosowane do normalizacji europejskiej. Zmienione zostały wymagania dotyczące materiałów drogowych. Do stosowania w nawierzchniach wprowadzono nowe materiały. Nastąpił duży wzrost natężenia ruchu pojazdów oraz wzrost ich ciężarów i obciążeń osi. Wprowadzono nową legislację w zakresie wymiarów i ciężarów pojazdów ciężarowych z uwzględ-nieniem Dyrektywy Unii Europejskiej. Zwiększony został dopuszczalny ciężar osi pojedynczych i wielokrotnych. Rozpoczęto ważenie pojazdów w ruchu na rosnącej liczbie stacji pomiarowych. Równolegle nastąpił rozwój metod projektowania i badań konstrukcji nawierzchni oraz materiałów drogowych.
PL
Remont drogi krajowej nr 61 na odcinku Zegrze - Serock (km 30+400 do km 34+755) zakłada poszerzenie jej o dodatkową, dwupasmową jezdnię (2 x 3,50 m) oraz wyposażenie jej w zewnętrzne pasy awaryjne o szerokości 2,0 m. Istniejąca droga posiada 2 pasy ruchu oraz obustronne pobocza gruntowe (rys. 1). Wzdłuż projektowanej trasy przewidziana jest droga o szerokości 5,50 m obsługująca ruch lokalny.
PL
Wartości użytkowe charakteryzują pod względem praktycznym i eksploatacyjnym każdą drogę. Kierowca poruszający się po niej powinien mieć informację, z jaką prędkością i obciążeniem może się poruszać oraz gdzie znajdują się miejsca niebezpieczne. Wartości te mają także niebagatelne znaczenie podczas remontu, bądź przebudowy drogi.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.