Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 17

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  recycling of vehicles withdrawn from exploitation
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
O konsekwencjach związanych z wprowadzeniem rozwiązań proponowanych w aktualnym projekcie ustawy o zmianie ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji rozmawiano podczas debaty zorganizowanej przez Stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów 26 czerwca br. w Jachrance.
PL
W ostatnim czasie prace legislacyjne dotyczące ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji przyspieszyły ze względu na skierowanie przeciwko Polsce pozwu w związku z nieprawidłową implementacją dyrektywy 2000/53/WE.
PL
Prawidłowo przeprowadzony recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji pozwala na odzysk materiałów i energii. Aby tak się stało, proces demontażu musi odbywać się w przystosowanych do tego celu zakładach oraz w sposób zgodny z prawem. Zasady funkcjonowania stacji demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji (PWE) określa Ustawa z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji1. Jeśli dodatkowo zostaną spełnione warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z 28 lipca 2005 r. w sprawie minimalnych wymagań dla stacji demontażu oraz sposobu demontażu PWE2, organ odpowiedzialny może wydać pozwolenie na działalność zakładu tego typu. Kluczowym elementem a zarazem skutecznym narzędziem prawnym jest procedura oceny oddziaływania na środowisko (OOŚ). Jej zadanie to ochrona środowiska przed negatywnymi skutkami rozwoju gospodarczego. Przeprowadzenie takiej oceny jest konieczne dla planowanych przedsięwzięć, mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko (grupa I) oraz dla przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, w stosunku do których organ właściwy stwierdził potrzebę wykonania takiej oceny (grupa II).
PL
Naczelny Sąd Administracyjny 5 marca 2010 r. wydał orzeczenie stwierdzające, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie jest organem administracji publicznej, w związku z czym nie realizuje zadań w drodze decyzji administracyjnych.
PL
Kompleksowe uregulowania prawne przyczyniły się do stworzenia na Słowacji bardzo dobrego systemu recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. W ramach rozwiązań organizacyjnych powstał m.in. Fundusz Recyklingowy.
PL
Pięcioletniej ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji nie można w ten sposób nazwać, jednak czy mimo to system zagospodarowania wraków działa należycie? Często oprócz zalet odnajdujemy w ustawie takie rozwiązania, które branża postrzega jako piąte koło u wozu.
PL
Kompleksowa nowelizacja ustawy o odpadach, uchwalona przez Sejm w styczniu br., przyniosła radykalne zmiany również w zakresie recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.
PL
Po raz czwarty ogólnopolska konferencja "Recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji" zgromadziła liczne grono osób zajmujących się tą tematyką w Polsce. Specjaliści prezentowali swoje spostrzeżenia i recepty na uzdrowienie, niestety, nadal kulejącego systemu.
PL
System recyklingu samochodów w Polsce został utworzony Ustawą z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Wprowadzała ona wymagania Dyrektywy Europejskiej z 2000 r. oraz rozporządzenia ministerstw do ww. ustawy.
PL
Recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji jest częścią całego systemu funkcjonowania branży motoryzacyjnej, jednej z najważniejszych dla światowej gospodarki. Przewiduje się, że obecny kryzys gospodarczy, największy po II wojnie światowej, obejmie prawie wszystkie branże na całym świecie.
PL
Stworzenie przepisów prawa dotyczących recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji było pierwszym krokiem do "ucywilizowania" tego specyficznego obszaru gospodarki odpadami. Podmioty, które chciały zostać stacjami demontażu, zmuszone były ponieść niemały wysiłek finansowo-organizacyjny, aby spełnić określone prawem wymagania.
PL
Noe Junior Stacja Demontażu C12 z siedzibą w Toruniu jest przedsiębiorstwem wielozakładowym. Działalność związaną z recyklingiem pojazdów wycofanych z eksploatacji, ówcześnie nazywaną "kasacją pojazdów", prowadzi od 1998 r. na podstawie upoważnienia wojewody toruńskiego.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.