Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  pumps units
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Producenci głębinowych agregatów pompowych jak również większe zakłady remontowe pomp i silników głębinowych posiadają stacje prób gdzie fabrycznie zmontowane lub remontowane agregaty pompowe poddawane są próbom ruchowym na stanowiskach kontrolnych. Praktycznie próba ruchowa głębinowych agregatów pompowych umożliwia pełne sprawdzenie stanu technicznego zarówno pompy jak i silnika głębinowego. Bez przeprowadzonej próby kontrolnej fabrycznie nowego agregatu pompowego jak i po jego remoncie nie ma możliwości określenia rzeczywistych parametrów uzyskiwanych przez pompę głębinową, a tym samym wyznaczenia określonych normą, dopuszczalnych odchyłek od wartości katalogowych. Parametry uzyskiwane na stacji prób umożliwiają przeprowadzenie właściwego doboru pompy głębinowej do prognozowanych warunków jej pracy w studni ujęciowej.
PL
W ostatnim okresie czasu producenci pomp głębinowych wprowadzają na rynek nowe rozwiązania techniczne zarówno w zakresie budowy samych pomp jak i w systemach ich eksploatacji. Głównie chodzi o to by przy utrzymaniu wysokiej niezawodności pracy pomp głębinowych, a więc przy znacznych czasach pracy tych urządzeń w eksploatacji nie gromadzić znacznych rezerw, w zakresie rezerwowych głębinowych agregatów pompowych. Dotyczy to szczególnie dużych ale też i małych systemów eksploatacji pomp głębinowych, w których koszty rezerw zawsze są wyraźne i niezbędne.
PL
W latach 2000-2011 zlikwidowano w Polsce szereg kopalń węgla kamiennego. Likwidacja tych kopalń nie oznacza jednak zatrzymania wszelkich prac i działań związanych z zaniechaniem wydobycia węgla. Jedną z podstawowych funkcji, których nie można zatrzymać wraz z likwidacją kopalń, jest systemowe prowadzenie ich odwadniania, a ściśle rzecz biorąc, utrzymywanie dokładnie określonego poziomu zwierciadła wody w zatopionych i nieczynnych już chodnikach oraz szybach. Działania te w bezpośredni sposób zapewniają bezpieczną pracę czynnych kopalń, które eksploatowane są w sąsiedztwie zlikwidowanych
PL
Głębinowe agregaty pompowe, potocznie zwane pompami głębinowymi mają głównie zastosowanie w układach pompowych, w których występuje potrzeba wydobywania wody z głębokości przekraczającej możliwości pracy pomp pracujących w układach otwartych. Konstrukcja tych urządzeń charakteryzuje się wysoką niezawodnością eksploatacyjną i nie wymaga stosowania bieżących konserwacji i obsług eksploatacyjnych. Zwykle pompy głębinowe stosuje się do wydobywania wody z głębokości przekraczającej 8 m.
PL
Diagnostyka techniczna jest działem eksploatacji zajmującym się rozpoznawaniem stanu technicznego urządzeń w systemie użytkowania bez konieczności ich demontażu. W problematyce stanowiącej przedmiot diagnostyki można wyróżnić: badania kontrolne urządzeń, diagnostyczne modele analiz i ocen. Automatyzacja diagnozowania wraz z funkcjonowaniem modeli analiz i ocen, tworzy nowoczesne systemy diagnostyczne o wysokich walorach użytkowych.
PL
Podstawowym, a jednocześnie najważniejszym zagadnieniem z punktu widzenia eksploatacji pomp głębinowych jest właściwy dobór parametrów pompy do pracy w układzie pompowym, eksploatowanym w danej studni ujęcia. Właściwy dobór pompy głębinowej gwarantuje uzyskiwanie wysokich wskaźników sprawności energetycznej w przyszłej eksploatacji głębinowego agregatu pompowego oraz zapewnia jego długotrwałą i bezawaryjną pracę na ujęciu. Zagadnienia związane z doborem pomp głębinowych wymagają wiedzy po stronie techniki pompowej, elektrotechniki oraz hydrogeologii.
PL
Producenci głębinowych agregatów pompowych, jak również większe zakłady remontowe pomp i silników głębinowych posiadają stacje prób, gdzie wyprodukowane lub wyremontowane agregaty pompowe pod dawane są próbom ruchowym na stanowiskach kontrolnych. Praktycznie dla głębinowych agregatów pompowych tylko próba ruchowa umożliwia pełne sprawdzenie stanu technicznego zarówno pompy jak i silnika głębinowego. Praca silnika z obciążeniem nominalnym w warunkach stacji prób pozwala na uzyskanie nominalnej temperatury jego wnętrza, a tym samym sprawdzenie stanu izolacji uzwojenie i przyłącza przewodu — kabla w stanie tzw. zimnym i nagrzanym. Podczas próby mierzona jest prędkość obrotowa silnika oraz pozostałe jego parametry elektryczne i energetyczne.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.