Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  pulsacja strumienia płynu
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W niniejszej, piątej (ostatniej) części cyklu artykułów omówiono problemy, które mogą wystapić podczas pomiaru pulsującego strumienia płynu za pomocą przepływomierzy oscylacyjnych (wirowych i z oscylatorem mechanicznym). Problemy te są związane przede wszystkim ze zjawiskiem unoszenia częstotliwości, które ma miejsce, gdy częstotliwość pulsacji strumienia jest bliska częstotliwości generowania wirów w przepływomierzu.
PL
W niniejszej, 4. części cyklu artykułów na temat pomiarów przepływów pulsujących omówiono problemy, które mogą wystąpić podczas pomiaru pulsującego strumienia płynu za pomocą przepływomierzy turbinowych. Przedstawiono metody identyfikacji i określenia parametrów pulsacji, a także sposoby wyznaczenia poprawek, umożliwiających w dużym stopniu korekcję błędu spowodowanego pulsacjami.
PL
W niniejszym, 3. artykule z cyklu o pomiarach przepływów pulsujących jest kontynuowane omawianie problemów pomiaru tych przepływów przy zastosowaniu przepływomierzy zwężkowych, rozpoczęte w artykule [3]. Przedstawiono tu sposoby zmniejszenia amplitudy pulsacji poprzez zastosowanie różnego rodzaju układów tłumiących. Podano zasady obliczeń takich układów dla cieczy i gazów, przyjmując jako kryterium m. in. dopuszczalny resztowy błąd spowodowany pulsacjami. Podobnie jak w artykułach [2, 3] oparto się w dużym stopniu na Raporcie Technicznym ISO [1].
4
Content available remote Pomiary pulsującego strumienia płynu (2). Przepływomierze zwężkowe
PL
W niniejszym, drugim artykule z cyklu o pomiarach przepływów pulsujących przedstawiono problemy pomiaru przy zastosowaniu przepływomierzy zwężkowych. Określono próg, od którego przepływ nie może być traktowany jako ustalony. Podano zasady instalacji przetworników różnicy ciśnień przy występowaniu pulsacji. Przedstawiono zasady przetwarzania sygnału i obliczeń dla zastosowania przetworników o małej i dużej stałej czasowej. Przedstawiono dane do oszacowania niepewności takich pomiarów. Oparto się w dużym stopniu na Raporcie Technicznym ISO.
5
Content available remote Pomiary pulsującego strumienia płynu (1)
PL
Artykuł otwiera cykl poświęcony zagadnieniom pomiaru przepływów nieustalonych. Zdefiniowano przepływ pulsujący, porównując go z przepływem ustalonym, a także podano kryteria rozróżniania tych przepływów. Omówiono sposoby identyfikacji pulsacji strumienia płynu i oszacowania ich częstotliwości i amplitudy. Dla najczęściej stosowanych przepływomierzy podano graniczne wartości parametrów pulsacji pozwalających traktować przepływ jako ustalony. W kolejnych artykułach będzie omówiony wpływ pulsacji na wskazania przepływomierzy zwężkowych, turbinowych oraz oscylacyjnych (wirowych i z oscylatorem mechanicznym). Będą podane zasady korekcji wpływu pulsacji lub środki, jakie należy podjąć dla zmniejszenia wpływu pulsacji włącznie z ich tłumieniem. Będą też podane informacje, jakie konstrukcje przepływomierzy są mniej wrażliwe na pulsacje.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.