Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  pulsacja komutatorowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W pracy omówiono wybrane problemy eksploatacyjne komutatorowych prądnic prądu stałego. Omówiono pewne aspekty komutacji oraz wpływ zjawisk fizycznych na kształtowanie się składowej pulsacji napięcia wyjściowego komutatorowych prądnic prądu stałego. Składowa pulsacji jest wypadkową wielu zjawisk fizycznych, w związku z tym - zgodnie z wiedzą zawartą w literaturze specjalistycznej - jest rozdzielana na kilka składowych. Omówiono każdą z nich, systematyzując dostępną w literaturze wiedzę teoretyczną, jednocześnie weryfikując ją z wynikami własnych badań laboratoryjnych. Szczególną uwagę zwrócono na zjawiska komutacji - omówiono objawy nieprawidłowości, możliwości ich wykrywania i przeciwdziałania. Omówiono również pewne zjawiska towarzyszące zmianom w charakterze pulsacji podczas zwarć lub przerw w uzwojeniach w tworniku lub stojanie - wskazano na możliwość diagnozowania tych elementów prądnic za pomocą analizy parametrów składowych pulsacji.
PL
W pracy omówiono wybrane problemy eksploatacyjne elektrycznych pomp paliwowych. Są one niezbędne do wytworzenia nadciśnienia przed pompą nurnikową silnika turboodrzutowego. Po jej awarii może dojść do zapowietrzenia pompy nurnikowej i zgaśnięcia silnika. Porównano zalety i wady dwóch typów elektrycznych napędów pomp paliwowych: trójfazowego prądu przemiennego 115/208 VG, 400 Hz i prądu stałego 28 V. Przedstawiono możliwości diagnozowania i monitorowania stanu technicznego elektrycznych pomp paliwowych przez ITWL.
PL
W pracy omówiono wpływ zjawisk fizycznych na kształtowanie się składowej pulsacji napięcia wyjściowego komutatorowych prądnic prądu stałego. Składowa pulsacji jest wypadkową wielu zjawisk fizycznych, w związku z czym - zgodnie z wiedzą zawartą w literaturze specjalistycznej - jest rozdzielana na kilka składowych. Omówiono każdą z nich, systematyzując dostępną w literaturze wiedzę teoretyczną jednocześnie weryfikując ją z wynikami własnych badań laboratoryjnych. Przedstawiono również opracowaną przez autora i wdrożoną pod jego kierunkiem metodę diagnostyczną opartą na pomiarze i analizie parametrów jednej ze składowych pulsacji prądu stałego. Metodę tę nazwano FDM-A (FM- modulacja częstotliwości, D - prąd stały, A - poziom zaawansowania metody). Ponadto przedstawiono wyniki badań laboratoryjnych zespołu napędowego LUZES-1111, w którym rolę "prądnicy -obserwatora" pełniła lotnicza prądnica GSR-ST-12000 WT.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.