Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  przygotowanie terenów pod zieleń
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Zasobność gleby to całkowita zawartość w niej składników mineralnych i organicznych, nagromadzonych w wyniku procesów akumulacji. Zasobność gleb i podłoży specjalnie konstruowanych dla konkretnych upraw jest warunkowana zarówno przez komponenty tworzące glebę lub materię podłożową, jak i działania człowieka, modyfikujące ich skład chemiczny.
PL
Zakładanie terenów zieleni, a w dalszej perspektywie ich utrzymanie w należytym stanie musi mieć solidne podstawy. Bez właściwego rozpoznania, a następnie przygotowania gleby nie należy oczekiwać długo cieszących nasze oczy założeń ozdobnych. Początkowo może się nawet udać, głównie za sprawą powierzchniowego wzbogacenia terenu w nawieziony materiał podłożowy. Z czasem jednak sytuacja się zmienia w związku z głębszym penetrowaniem gruntu przez korzenie roślin i zmianami chemizmu podłoża za sprawą różnych procesów przemieszczania się w nim składników.
PL
Każda gleba jest w jakimś stopniu zasolona. Mało tego - obecność soli rozpuszczalnych w wodzie jest niezbędna z punktu widzenia odżywiania organizmów. Z uprawowego punktu widzenia ważne jest, aby zasolenie nie przekraczało progu tolerancji dla określonych roślin oraz możliwości sorpcyjnych samej gleby.
PL
Jednym z podstawowych wskaźników żyzności gleb, wskazującym stan ich kwasowości, jest ich odczyn. Zależy on zarówno od czynników glebotwórczych, jak i procesów kształtujących glebę.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.