Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  przygotowanie inwestycji budowlanej
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W poprzednich rozważaniach o przepisach prawa, wpływających na przygotowanie i realizację inwestycji budowlanych, skupiłam się w szczególności na zagadnieniach związanych z ustalaniem warunków zabudowy lub ustalaniem lokalizacji inwestycji, a zatem na wstępnym etapie jej przygotowania. Dalsze etapy przygotowania inwestycji wymagają analizy przepisów Prawa budowlanego.
PL
Podejmując zamiar realizacji inwestycji budowlanej na wybranym terenie, inwestor winien w pierwszej kolejności uzyskać potwierdzenie możliwości zlokalizowania we wskazanym miejscu zamierzonego obiektu czy założenia urbanistycznego. W dotychczasowym stanie prawnym potwierdzenie takie uzyskiwał wyłącznie w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, niezależnie od charakteru inwestycji budowlanej, którą miał zamiar realizować (jeśli oczywiście ta inwestycja była objęta obowiązkiem uzyskania pozwolenia na budowę). Od 11 lipca br. stan prawny uległ zmianie (ustawa z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym) i obecnie jest kilka form, w jakich ustala się sposób zagospodarowania terenu i określa warunki zabudowy. Wszystkie te formy wymienione były w moim poprzednim artykule pt. „Nowe regulacje prawne w procesie przygotowania i realizacji inwestycji budowlanej”.
PL
W procesie przygotowania i realizacji każdej inwestycji budowlanej niebagatelną rolę odgrywa znajomość przepisów regulujących formalnoprawny aspekt tego procesu. Podstawowe regulacje zawarte są w dwóch aktach prawnych w randze ustaw: 1. w ustawie z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. nr 80, poz. 717), która zastąpiła dotychczas obowiązującą ustawę o zagospodarowaniu przestrzennym, 2. w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. nr 106, poz. 1126 z późniejszymi zmianami), która została w znacznym zakresie znowelizowana ustawą z dnia 27 marca 2003 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. nr 80, poz. 718).
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.