Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  przyłącza
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Najbardziej eksploatowanym urządzeniem sanitarnym w toaletach jest miska ustępowa, dlatego też co kilka lub kilkanaście lat należy wymieniać ją na nową. Prawidłowa wymiana możliwa jest tylko w przypadku zastosowania odpowiednich łączników - przyłączy, dostosowanych do materiału, z którego wykonane jest podejście kanalizacyjne, oraz do kształtu i umiejscowienia tego podejścia. Typ łącznika oraz jego kąt powinny być zatem dobierane indywidualnie przez instalatora. Tu potrzebne jest doświadczenie oraz znajomość bardzo bogatej obecnie oferty rynkowej.
PL
W naszym krótkim przeglądzie przyjrzymy się ofercie rynkowej zaworów kątowych. Przeanalizujemy także ich parametry pod kątem cech użytkowych i przeznaczenia produktów.
3
Content available remote Wykonywanie przyłączy do sieci ciepłowniczej
PL
Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że w najbliższych latach istniejące systemy ciepłownicze będą uzupełniane o nowe przyłącza z wykorzystaniem techniki nazywanej z reguły „wcinką na gorąco”, chociaż rurociąg główny może być też zimny. Zbyt mało zostało to opisane, aby wykształciła się stabilna terminologia w tym zakresie. Ta metoda znana jest wśród ciepłowników od wielu lat, jednakże nie stosowano jej powszechnie, chociaż w technologii ABB był to standard wykonywania odgałęzień. W artykule omówiono warianty, jakie można zastosować w sytuacji podłączania nowego odbiorcy.
EN
It can be assumed with great probability that in the coming years existing heating systems will be supplemented with new connections using the technique usually called "hot plugging", although the main pipeline may also be cold. This has not been described enough for stable terminology to develop. This method has been known among heaters for many years, however, it was not widely used, although in ABB technology it was a standard for branching. The article discusses variants that can be used when connecting a new recipient.
4
Content available remote Sposoby łączenia przewodów w układach hydraulicznych
PL
Jedne z najczęstszych usterek, z którymi styka się inżynier utrzymania ruchu w swojej praktyce zawodowej, są związane z elementami połączeniowymi w układach hydraulicznych. Warto więc poznać różne rodzaje łączników, ich zasady działania oraz zalecenia dotyczące stosowania i prawidłowej eksploatacji. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych problemów w przyszłości związanych z awariami układów i przestojami ciągów technologicznych.
PL
Budowa przyłączy wymaga sporządzenia planu sytuacyjnego na kopii aktualnej mapy zasadniczej lub mapy jednostkowej przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Do budowy stosuje się przepisy Prawa energetycznego albo Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.
6
Content available remote Jakie opłaty za uzgodnienia sieci?
7
Content available remote IHC - elektrooporowy system utwardzania rękawów kompozytowych
PL
Najczęściej stosowaną metodą odnowy przewodów kanalizacyjnych zarówno w Polsce jak i w innych krajach jest renowacja z zastosowaniem rękawów CIPP. W pracy zestawiono metody stosowane obecnie przy renowacji przewodów kanalizacyjnych oraz omówiono nieznaną w Polsce metodę renowacji przyłączy z użyciem rękawów CIPP w oparciu o system utwardzania między warstwowego IHC (ang. Intralaminar Heat Cure). System ten został opracowany w USA i jest przeznaczony zasadniczo do renowacji przyłączy kanalizacyjnych oraz do napraw odcinkowych. Można go także stosować do odnowy przewodów kanalizacyjnych w ograniczonym zakresie średnic o ile rozstaw studzienek rewizyjnych nie jest zbyt duży. Utwardzony rękaw może samodzielnie przenosić obciążenia zewnętrzne.
EN
The renovation with CIPP liners is the most commonly used method of sewer rehabilitation in Poland and many other countries. In the study the methods applied to sewer renovation nowadays are described and the novel not much know in Poland rehabilitation method of sewer connections based on the Intralaminar Heat Cure system is introduced and discussed. The system was elaborated in USA and is dedicated in principle to rehabilitation of sewer connections and sectional repairs. It can be also applied to sewer renewal in the limited diameter range as far as the distance between inspection chambers is not too large. The cured liner can independently carry the external load.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.