Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  przesyłka ekspresowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Współczesna literatura, obserwacje i wywiady z przedstawicielami branży przesyłek ekspresowych pozwalają na podjęcie próby sformułowania ogólnych wniosków w odniesieniu do tej branży. Ulega ona obecnie głębokim przeobrażeniom. Nadal istnieje wiele firm wyspecjalizowanych w jednej dziedzinie działalności logistycznej, takich jak np. przedsiębiorstwa składowe, firmy transportowe, agencje celne. Pojawiają się też operatorzy logistyczni integrujący działania związane z obsługą informatyczno-transportowo-magazynową i obsługujący całe łańcuchy dostaw. Oferty wszystkich funkcjonujących na rynku firm tworzą kompozycję usług logistycznych spełniających aktualne oczekiwania klientów.
2
Content available remote Kooperacja i konkurencja w branży przesyłek ekspresowych
PL
Autorka zajmuje się relacjami występującymi między przedsiębiorstwami wskazanej w tytule branży. Artykuł zawiera analizę modelu teoretycznego i wyników badań empirycznych. Zakres przedmiotowy badań nad konkurencją i kooperacją w branży przesyłek ekspresowych obejmuje przedsiębiorstwa posiadające zezwolenie Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty na prowadzenie działalności kurierskiej w Polsce.
3
Content available remote Problem redefinicji branży na przykładzie przesyłek ekspresowych
PL
Zagadnienie redefinicji branży ogniskuje podstawowe, strategiczne problemy przedsiębiorstwa. Doskonałym przykładem branży o zmieniających się granicach i strukturze wymagającej poszukiwania nowych sposobów budowania strategii konkurencji są przesyłki ekspresowe. W gospodarce występują dziedziny działalności charakteryzujące się słabą dynamiką zmian, ale istnieją też takie, które na skutek działania różnych czynników np. postępu technologicznego, zmiany stylu życia i preferencji klientów, ulegają znacznym przeobrażeniom. Firmy mogą antycypować kierunki rozwoju popytu i same decydować o przyszłym kształcie branży, w której prowadzą działalność.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.