Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  przekaźnik czasowy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote FINDER SMARTimer 84.02. Nowoczesne technologie dla każdego
PL
Od 1954 r. zajmujemy się projektowaniem i produkcją przekaźników elektromagnetycznych, czasowych, gniazd i komponentów do szaf sterowniczych. W procesie badania i rozwoju szczególną uwagę zwracamy na jakość i innowacyjność produktów wprowadzanych do produkcji. Artykuł poświęcony jest nowej generacji przekaźników cyfrowych SMARTimer.
2
Content available remote Modułowy programowalny przekaźnik czasowy firmy Aniro
PL
Przekaźniki czasowe oraz funkcje czasowe przez nie realizowane mają zastosowanie w wielu układach automatyki przemysłowej i nie tylko. Ilość aplikacji oraz rozwiązań sprawia, że użytkownik coraz więcej wymaga od popularnych przekaźników czasowych dostępnych na rynku.
3
Content available Pneumatic sequential control systems
EN
The paper presents laboratory workstations TP 101 and TP 102 by FESTO which are used for the investigations and assembly of pneumatic components and systems. The paper shows the architecture and work of several pneumatic components, such as: the counter of occurrences, time relay, distance valve and pressure valve. Pneumatic control sequential systems together with cyclograms of cylinder's work were designed with the use of the FluidSim-P program.
PL
Artykuł jest prezentacją stanowiska laboratoryjnego TP 101 oraz TP 102 firmy FESTO do badania i montażu elementów i układów pneumatyki. Przedstawiono budowę i działanie kilku elementów pneumatycznych: licznika zdarzeń, przekaźnika czasowego, zaworu drogowego oraz zaworu ciśnieniowego. Wykorzystując program FluidSim-P zaprojektowano sekwencyjne układy sterowania pneumatycznego wraz z cyklogramami pracy siłowników.
4
Content available remote Praktyczne zastosowanie przekaźnika czasowego TR4N firmy Relpol SA
PL
Do napisania niniejszego artykułu skłoniła mnie chęć zapoznania Państwa z nowym produktem firmy Relpol SA wchodzącym obecnie do sprzedaży oraz przedstawienie przykładów jego praktycznego zastosowania. Mowa tutaj o przekaźniku czasowym typu TR4N. Zasadnicza konstrukcja TR4N oparta jest na typowym elektromagnetycznym przekaźniku R4, do którego dołączony został bardzo ciekawy moduł elektroniki. Całość upakowana w małej, zgrabnej obudowie nawiązuje swą stylistyką do przekaźnika programowalnego NEED, produkowanego również przez Relpol SA.
5
Content available remote Przekaźnik czasowy T-R4 w układzie rozruchowym gwiazda – trójkąt
PL
Wiele napędów z indukcyjnymi silnikami klatkowymi wciąż jest opartych na klasycznych rozwiązaniach, takich jak załączenie na napięcie znamionowe, na napięcie obniżone czy na niesymetryczny układ napięć. Często z powodów ekonomicznych zachodzi konieczność skorzystania z tańszych i prostszych rozwiązań. W takiej sytuacji można zastąpić półprzewodnikowe urządzenia rozruchowe (softstarty itp.) metodami sterowania opartymi na przekaźnikach elektromagnetycznych. Przyłączenie do sieci nieruchomego silnika klatkowego powoduje pojawienie się problemu dużego prądu płynącego w jego uzwojeniach. Uderzenie prądowe przy bezpośrednim podłączeniu silnika do sieci od 5 do 8 razy przewyższa wartości prądu znamionowego. Taki prąd nie powoduje uszkodzeń silnika, lecz przyczynia się do powstawania znacznych spadków napięć na linii zasilającej, większych start mocy silnika oraz przyrostów temperatury uzwojeń przy rozruchu. W związku z tym stosuje się klasyczne metody „załączania na napięcie obniżone”. Polegają one na zmniejszeniu napięcia podawanego na zaciski silnika w momencie rozruchu, co powoduje zmniejszenie prądu rozruchowego oraz momentu obrotowego. Wpływa to ujemnie na właściwości mechaniczne silnika, ponieważ znacznie obniża moment naciągowy. Należy więc dążyć do tego, aby moment obrotowy osiągnął wartość większą niż moment obciążenia.
6
Content available remote ZELIO TIME Telemecanique ZELIO CONTROL Telemecanique Nowe serie przekaźników
PL
Oferta firmy SCHNEIDER ELECTRIC w dziedzinie prostych elementów automatyki zawiera także interesujące i niezawodne serie przekaźników czasowych oraz pomiarowych i kontrolnych marki TELEMECANIQUE.
7
Content available remote KOL - modułowe przekaźniki czasowe
PL
Jeszcze kilkanaście lat temu takie urządzenia jak przekaźniki czasowe czy liczniki impulsów, prawie wyłącznie były wykonywane jako urządzenia elektromechaniczne lub z wykorzystaniem prostej elektroniki analogowej. Obecnie - dzięki rozwojowi techniki i technologii produkcji - nikogo nie dziwi już szerokie stosowanie elektroniki cyfrowej w tego typu urządzeniach, a nawet techniki mikroprocesorowej - tak jak w przypadku przekaźników czasowych szwajcarskiej firmy SAIA-Burgess.
8
Content available remote Przekaźniki czasowe firmy FINDER
PL
Ze względu na coraz bardziej złożoną konstrukcję maszyn i urządzeń, zwiększające się wymagania technologiczne oraz wszechobecną automatyzację procesów przemysłowych, coraz powszechniejsze zastosowanie znajdują wysokiej jakości, odporne na zakłócenia elektroniczne przekaźniki czasowe. Aby realizować niezbędne funkcje, potrzebna jest na rynku szeroka oferta wyspecjalizowanych i przystępnych cenowo przekaźników czasowych. Od 1954 roku firma FINDER zajmuje się wyłącznie projektowaniem i produkcją przekaźników elektromagnetycznych i posiada w swojej ofercie całą gamę wyrobów spełniających ww. założenia.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.