Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  przegrody budowlane z oszkleniami
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Podstawowym parametrem służącym do szacowania strat ciepła przez przegrody budowlane, w tym przez przegrody szklane, jest współczynnik przenikania ciepła U [W/m2K]. Wielkość ta opisuje wymianę ciepła jednostki powierzchni przegrody przy jednostkowej różnicy temperatur powietrza po obu jej stronach. Ograniczenie strat ciepła w budynkach sprowadza się przede wszystkim do zmniejszania współczynnika U przegród budowlanych.
PL
Szklane wielkopowierzchniowe elewacje fascynowały budowniczych od dawna. Stosowane przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej, biurach, obiektach handlowych, a także w ogrodach zimowych itp., stanowią ważny element estetyki elewacji. Ich racjonalne stosowanie napotykało jednak na barierę potrzeby spełnienia dwóch sprzecznych ze sobą wymagań. Z jednej strony konieczne jest ograniczenie strat ciepła w okresie obniżonych temperatur, z drugiej zapobieganie przegrzewania się pomieszczeń, tzn. ograniczenie zysków ciepła w okresie dużego nasłonecznienia. Pogodzenie tych sprzeczności jest obecnie możliwe przy stosowaniu szkła modyfikowanego, odpowiednio zestawionego w szyby zespolone. Ponieważ mamy do dyspozycji co najmniej dwie szyby w zestawie, jedna z nich może pełnić funkcję przeciwsłoneczną a druga term o izolacyjną.
PL
Zewnętrzne i wewnętrzne przegrody budowlane z powierzchniami oszklonymi mogą być narażone na działanie sił niszczących i w związku z tym powinny posiadać odpowiednie rozwiązania techniczne, tak materiałowe jak i konstrukcyjne. Doświadczenia eksploatacyjne płynące z wieloletnich obserwacji przeszkleń w przegrodach, pozwoliły na sformułowanie pewnego zestawu wymagań technicznych, mających na celu ich bezpieczne użytkowania.
PL
Niedostateczna jakość cieplna przegród budowlanych z oszkleniami (okien, drzwi, lekkich ścian osłonowych) oraz ich połączeń z innymi przegrodami, może przyczyniać się do występowania niekorzystnych zjawisk, takich jak: - nadmierne zapotrzebowanie na energię do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń, - ich niedogrzewanie lub przegrzewanie i w konsekwencji odczucie dyskomfortu cieplnego przez użytkowników, - powierzchniowa kondensacja pary wodnej na oknach, połączeniach z obudową, w miejscach najsłabszych pod względem izolacyjności cieplnej.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.