Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  przecinarka termiczna
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Ostatnie miesiące wskazują na rozwój polskiej gospodarki, który jest widoczny między innymi w przemyśle maszynowym. Zaobserwowano wzmożony ruch na rynku maszyn do cięcia, w tym przecinarek sterowanych numerycznie. Dodatkowe maszyny potrzebne są do realizacji nowych zamówień. Jesteśmy coraz bardziej atrakcyjni na rynku Unii Europejskiej, coraz częściej firmy krajowe otrzymują zlecenia na usługowe wykonanie cięcia elementów na przecinarkach termicznych. W takich przypadkach dyrekcje i zarządy wielu firm stają przed trudnym wyborem -jaką przecinarkę zakupić.
PL
W ostatnich czasach w zakładach przemysłowych w Polsce instaluje się coraz więcej przecinarek termicznych sterowanych numerycznie, zarówno do cięcia tlenem, jak i plazmą. Kupowane i instalowane są maszyny importowane oraz krajowe. Wiodącym producentem w kraju jest Zakład Budowy Urządzeń Spawalniczych w Gliwicach (dawniej Zakład Doświadczalny Instytutu Spawalnictwa). Działają też inne firmy, np. Zakład Produkcyjno-Handlowy ZAKMET w Leśnej czy Zaktad Automatyki Przemysłowej P1D wWarsza-wie. Często importuje się też używane przecinarki z Niemiec (ZINSER, MESSER, SATO) i nowe z Czech (Vanad) importowane przez firmę MEXPOL z Opola, o której pisano w poprzednich numerach SPAJANIA. Niniejszy artykuł zwraca uwagę na to, że istotną częścią inwestycji jest zakupienie systemu komputerowego do wspomagania programowania stosowanych przecinarek.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.