Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  przęsło kratownicowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Przedmiotem referatu jest określenie warunków tymczasowej eksploatacji kolejowego wiaduktu kratownicowego położonego na linii CMK, wybudowanego w 1975 roku. Po kilkunastu latach eksploatacji stwierdzono pęknięcia wzdłuż styku środników i górnych półek poprzecznic, rozpoczynające się od czoła belki i propagujące wzdłuż tego styku. W roku 2000 dokonano lokalnych wzmocnień w miejscach tych uszkodzeń. W roku 2017 wykryto uszkodzenia kolejnych poprzecznic i rozwój uszkodzeń poprzecznic wzmocnionych. Należało przeanalizować wpływ tych uszkodzeń na pracę konstrukcji i podać warunki eksploatacji obiektu do czasu remontu. Przeprowadzono wieloetapową analizę statyczno-wytrzymałościową uszkodzonych poprzecznic, w ramach której przeanalizowano efekty zginania w płaszczyźnie pionowej i poziomej w stanie bieżącym oraz po doraźnym zabezpieczeniu polegającym na wykonaniu otworu o średnicy 10 mm na końcu pęknięć. W przypadku poprzecznicy wzmocnionej w 2000 roku, z pęknięciem wydłużonym, obliczone stany wytężenia okazały się korzystniejsze niż w poprzecznicy z pęknięciem krótkim, rozwijającym się w ciągu ostatnich kilku lat.
PL
Scharakteryzowano konstrukcję kolejowych mostów kratownicowych z tzw. pasem sztywnym. W układach tych pas w poziomie pomostu jest połączony z belkami poprzecznymi w węzłach kratownicy i między nimi - rozstaw poprzecznic jest mniejszy od rozstawu węzłów pasa kratownicy. Przyjmowane gabaryty, ich proporcje i stosowane rozwiązania konstrukcyjne scharakteryzowano na przykładzie sześciu obiektów.
EN
Structure of railway bridge spans with rigid-flange truss girders was characterized. In this type of bridges the truss flange at deck level is connected to transverse beams at truss girder nodes and between them. Thus transverse beam spacing is smaller then truss girder node spacing. Characteristics of structural dimensions, their proportions and structural details was carried out on the basis of six bridges. Drawings and photographs of described structures and details are given.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.