Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  propellant system
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W artykule przedstawiono badania w zakresie przemian fizyko-chemicznych zachodzących w elementach dodatkowych ładunków moździerzowych - tj. palnych pojemnikach (osłonach) oraz wytłaczanych - impregnowanych prochach (tzw. prochach El - Extruded Impregnated). Badano reakcje wymiany masy między ww. elementami dodatkowych ładunków moździerzowych oraz ich otoczeniem. Wyniki badań procesów fizyko-chemicznych wykorzystano do oceny kompatybilności oraz trwałości chemicznej układu miotającego.
PL
W pracy przedstawiono problem badania fizykochemicznej zgodności materiałów wysokoenergetycznych stosowanych w układach miotających. Problem zgodności materiałów rozpatrywano w aspekcie wyboru metod jej badania, przygotowania próbek do badań jak i w sensie kryteriów oceny zgodności na przykładzie dodatkowego moździerzowego ładunku miotającego.
PL
Przedstawiono zasady doboru składników materiału łuski, badania cech fizykochemicznych kompozycji oraz warunki przetwarzania dobranego materiału w finalny produkt. Dobór składników włóknistych jak i lepiszcza rzutują nie tylko na właściwości użytkowe łusek (cechy mechaniczne, stabilność fizykochemiczna) ale również na warunki technologiczne ich wytwarzania. Od zapewnienia równomiernego wymieszania włóknistych składników w zawiesinie wodnej oraz pełnego i równomiernego osadzenia polimerowego lepiszcza zależy równomierność i czas spalania łuski, a więc i cechy balistyczne całego układu miotającego.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.