Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  projekt instalacji
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
2
Content available remote OpenBIM w praktyce – siedziba Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie
PL
Publikacja zawiera istotne informacje techniczne dotyczące utrzymywania w kurnikach odpowiedniej temperatury, wilgotności i wymiany powietrza na poziomie gwarantującym utrzymanie w nich warunków dobrostanu.
PL
Artykuł przedstawia wybrany zakres wymagań technicznych i eksploatacyjnych rzutujących na zachowanie trwałości instalacji c.o.
PL
Publikacja traktuje o ekonomicznych aspektach stosowania rekuperatorów w instalacjach wentylacyjnych z uwzględnieniem czasu zwrotu poniesionych nakładów z punktu widzenia projektanta, który musi brać pod uwagę procesy wymiany ciepła uwzględniające parametry powietrza zewnętrznego i wewnętrznego.
PL
W artykule przeanalizowano pracę trzech systemów ciepłowniczych o zbliżonej charakterystyce. Rozważania przeprowadzono dla doby, w której zakres zmian przepływu wody sieciowej był największy. Biorąc pod uwagę stałe czasowe występujące w systemach ciepłowniczych, można przyjąć, że analiza dotyczy stanów quasi-dynamicznych. Wykazano, że jakość pracy urządzeń automatycznej regulacji w węzłach ciepłowniczych w rozpatrywanych systemach ciepłowniczych jest bardzo różna i ma duży wpływ na parametry pracy pomp obiegowych.
PL
Artykuł wyjaśnia dlaczego kawitacja w instalacjach jest niepożądana, a nawet szkodliwa i tłumaczy dlaczego projektanci instalacji powinni sprawdzać wartość ciśnień w króćcach ssawnych pomp i porównywać je z wymaganymi wartościami NPSHr.
PL
W artykule przedstawiono projekt instalacji wentylacyjnej i klimatyzacyjnej wykonany dla budynku Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy przez firmę PROBAD-BIS, w którym dodatkowo uwzględniono rekuperację, podnosząc w ten sposób energooszczędność budynku.
PL
W artykule omówiono zasadę działania podzielników kosztów i opartego na ich wskazaniach systemu rozliczeń.
10
Content available remote Stół słoneczny - projekt, budowa i walidacja metody pomiarowej
PL
Opisano zasadę działania, projekt oraz budowę stołu słonecznego zrealizowanego na Politechnice Łódzkiej w ramach pracy dyplomowej. Dokonano przeglądu istniejących rozwiązań stołów słonecznych oraz omówiono wady i zalety ich wykorzystania dla potrzeb wyznaczania oddziaływania promieniowania bezpośredniego na obiekty architektoniczne. Określono przyjęte założenia oraz sposób walidacji urządzenia i metody pomiarowej dla potrzeb działalności naukowo-dydaktycznej. Na koniec zaprezentowano przykłady aplikacji i symulacji światła słonecznego przy pomocy omawianego urządzenia.
EN
This paper described original project of Artificial Sun developed at Technical University of Łódź. The construction type, realisation process as well as validation method was presented and discussed. This laboratory stand was realized individually by Artur Sipak MSc student.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.