Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  projekt energetyczny
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
EN
The amount of discount rate vitally influences the economic efficiency of investment projects – its range relates to the associated risk factors. Estimating the discount rate dedicated to a specific project has for a long been the subject of numerous research works and sector studies. The capital asset pricing model (CAPM) is considered to be an analytically-proper discount estimation model. Nonetheless, the model is burdened by several flaws, thus no indisputable or definitive methodology allowing the long-term determination of discount range has been created. The hereby article presents the problem with regards to the energy production sector.
PL
Wysokość stopy dyskonta w newralgiczny sposób wpływa na efektywność ekonomiczną projektów inwestycyjnych – jej miara związana jest z towarzyszącymi im czynnikami ryzyka. Szacowanie stopy dyskonta dedykowanej konkretnemu przedsięwzięciu od dawna jest przedmiotem wielu prac naukowo-badawczych i opracowań sektorowych. Za odpowiedni analitycznie model szacowania stóp dyskonta uznawany jest model wyceny aktywów kapitałowych (CAPM). Model ten przedstawia jednak wiele wad i jak dotychczas nie udało się, w sposób bezdyskusyjny i definitywny, opracować metodyki umożliwiającej determinowanie miar dyskontowych. Artykuł przedstawia zarysowany problem na przykładzie energetyki.
3
Content available Fundusze na projekty nieinwestycyjne w energetyce
PL
Jednym z najważniejszych celów polityki energetycznej Unii Europejskiej jest redukcja zużycia energii w stosunku do planowanego o 20% do 2020 r. Nowym mottem, które przyświeca działaniom prowadzonym w Europie, jest hasło: „Korzystaj rozważnie, by zużywać mniej”. Najbardziej energochłonnymi sektorami są wciąż transport, przemysł i budownictwo. To właśnie budownictwo zostało wymienione w „Planie działania na rzecz efektywności energetycznej”, przygotowanym przez Komisję Europejską, jako sektor priorytetowy jeżeli chodzi o działania prooszczędnościowe, gdyż to właśnie w tym sektorze zużywa się około 40% energii.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.