Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  program Phare
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Przedstawiono rezultaty programów dotacji inwestycyjnych z funduszu Phare przeznaczonych dla MSP, realizowanych w latach 2002-2004. Przybliżono zasady i warunki uzyskania dotacji na projekty inwestycyjne podnoszące konkurencyjność MSP współfinansowane z Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. Przedstawiono procedurę ubiegania się o dotacje. Zwrócono uwagę na zainteresowanie dotacjami i trudności w ich otrzymaniu.
EN
The program results of investment funds Phare for SME, which were realized 2002-2004, have been presented. More details on the principles and conditions of obtaining investment project subventions for improving the competitiveness of SME, which are financed by the Sector Operational Program of the Growth of Enterprise Competitiveness have been given. The procedure of applying for subvention has been shown. The matter of interest in subventions and some difficulties connected with obtaining them have been mentioned.
PL
Polska sieć zelektryfikowanych linii kolejowych (zlk), zakwalifikowanych do grupy linii o znaczeniu międzynarodowym i znaczącym udziale przewozów tranzytowych międzynarodowych oraz przewozów w obrocie import-eksport polskiej gospodarki, ma łączną długość ponad pięciu tysięcy kilometrów. Są to linie zelektryfikowane w systemie 3kV prądu stałego, dwutorowe. Trwające od początku lat dziewięćdziesiątych przekształcenia gospodarcze w Polsce objęły także kolej, a podjęte działania dostosowawcze do wymogów i zamierzeń Unii Europejskiej wpłynęły na zakres i technikę modernizacji, eksploatacji i utrzymania kolei. W okresie tym wykonano wiele opracowań analitycznych dotyczących między innymi zasilania elektroenergetycznego kolei zainicjowanych przez Komisję Transportu UE w ramach programu PHARE oraz przez PKP.
PL
Główną formę wsparcia gospodarczego Polski, w momencie członkostwa w Unii Europejskiej, będą stanowiły środki europejskiej pomocy strukturalnej. Przygotowanie gospodarki i budżetu państwa do korzystania i absorpcji funduszy pochodzących z tego narzędzia finansowego, wymaga pogłębienia wiedzy w zakresie zasad europejskiej polityki regionalnej oraz dostosowania procedur prawa umożliwiających korzystanie z tych środków, po stronie nowo wstępujących państw. Modyfikacji wymaga również polityka regionalna Unii Europejskiej, w związku z jej rozszerzeniem o nowych członków. Wiedza na temat możliwości w zakresie wykorzystania pomocy unijnej winna być również zweryfikowana przez dotychczasowe doświadczenia praktyczne w tym zakresie.
PL
Od ponad dziesięciu lat Polska korzysta z pomocy Unii Europejskiej w procesie modernizacji gospodarki i dostosowania jej do warunków współpracy międzynarodowej w ramach przyszłego członkostwa w europejskiej wspólnocie. W ramach wspierania przemian gospodarczych w krajach kandydujących do członkostwa w Unii Europejskiej utworzono wiele programów pomocy. Pomoc ta nie zakończy się z chwilą przyjęcia nowych członków, lecz będzie kontynuowana w ramach programów poakcesyjnych. Polskie koleje również uczestniczą w realizacji tych ambitnych zadań.
PL
Podstawowe zagadnienia związane z polityką rozwoju regionalnego UE, obejmujące m. in.: cele, zasady i instrumenty europejskiej polityki regionalnej oraz założenia nowej polityki regionalnej Unii na lata 2000-2006.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.