Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  proces szkolenia lotniczego
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W artykule przedstawione zostały wyniki badań własnych, dotyczące analizy stanowisk pracy pilota i pilota-instruktora śmigłowca wojskowego. Autor opisuje i interpretuje te wyniki, podkreślając przede wszystkim istotne statystycznie różnice pomiędzy ocenami badanych pilotów dotyczącymi obu tych stanowisk. Interesuje go przy tym wykorzystanie efektów tych analiz w procesie doboru treści kształcenia humanistycznego w WSOSP. Formułuje w związku z tym tezę, że to właśnie przeprowadzone analizy stanowisk są najlepszym wskaźnikiem, jakie treści kształcenia - nie tylko humanistycznego są niezbędne w procesie przygotowania zawodowego absolwenta WSOSP - pilota i pilota-instruktora śmigłowca wojskowego. Szczególnym walorem, takiego sposobu doboru treści kształcenia lotniczego oraz konstruowania na tej podstawie programu poszczególnych przedmiotów realizowanych w ramach studiów lotniczych, jest włączanie samego środowiska lotniczego do procesu jego tworzenia. Powstaje w związku z tym swoiste poczucie sprawstwa w grupie najważniejszej z punktu widzenia realizacji procesu szkolenia lotniczego, tzn. pilotów i pilotów-instruktorów śmigłowców wojskowych. Jest to poczucie, które wzmacnia zaangażowanie tej grupy osób w cały proces lotniczego przygotowania zawodowego naszych podchorążych-pilotów oraz zbliża do siebie teoretyczną i praktyczną stronę realizowanego w WSOSP procesu kształcenia i szkolenia lotniczego.
PL
W artykule przedstawione zostały najważniejsze oceny, obowiązującego aktualnie w uczelni lotniczej modelu osobowo-zawodowego absolwenta WSOSP. Autor proponuje również niezbędne zmiany w dotychczasowym modelu, które mogłyby znacznie poprawić efektywność procesu kształcenia lotniczego. Zwraca przy tym uwagę na potrzebę systemowych rozwiązań, dotyczących jego organizacji i realizacji. Szczególnie akcentuje też rolę systematycznego dostosowywania się do zmian w technice lotniczej oraz obrazu potencjalnego pola walki. W tym ostatnim kontekście podkreśla znaczenie stałego prowadzenia badań wśród różnych grup wiekowych personelu latającego, jako źródła praktycznej wiedzy o zmieniającym się obrazie współczesnego pilota wojskowego, a więc i kandydata zamierzającego pełnić w przyszłości tę rolę.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.