Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  procedura celna
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Uszlachetnianie bierne (1)
PL
Uszlachetnianie bierne stanowi odwrotność uszlachetniania czynnego. W przypadku uszlachetniania czynnego towary są przywożone w celu uszlachetniania z krajów trzecich na obszar celny Wspólnoty Europejskiej, w przypadku uszlachetniania biernego zaś kierunek jest przeciwny towary do uszlachetniania są wywożone z obszaru celnego Wspólnoty do krajów trzecich. Procedura uszlachetniania biernego jest dosyć często stosowaną gospodarczą procedurą celną.
2
Content available remote Procedura odprawy czasowej
PL
Procedura odprawy czasowej jest procedurą bardzo przydatną nie tylko osobom prowadzącym działalność gospodarczą czy statutową, choć oczywiście tym osobom przede wszystkim, ale również podróżnym wybierającym się na wakacje czy zakupy do krajów Wspólnoty. Procedura ta pozwala na wykorzystanie na obszarze celnym Wspólnoty towarów niewspólnotowych przeznaczonych do powrotnego wywozu bez dokonywania żadnych zmian, z wyjątkiem wynikającego ze zużycia obniżenia ich wartości, z całkowitym lub częściowym zwolnieniem z należności celnych przywozowych i bez stosowania wobec nich środków polityki handlowej.
3
Content available remote Procedura uszlachetniania czynnego (1)
PL
Procedura uszlachetniania czynnego jest jedną z ośmiu procedur celnych. Procedurę tę można realizować w dwóch systemach: systemie zawieszeń i systemie ceł zwrotnych. Procedura uszlachetniania czynnego w systemie zawieszeń jest jednocześnie procedurą zawieszającą i gospodarczą, zaś w systemie ceł zwrotnych tylko procedurą gospodarczą. W artykule autorka omawia najważniejsze pojęcia, istotę i różne aspekty stosowania tej procedury.
4
Content available remote Procedura dopuszczenia do obrotu
PL
Procedura dopuszczenia do obrotu jest najczęściej stosowaną procedurą celną. Dopuszczenie do obrotu nadaje towarom niewspólnotowym status towarów wspólnotowych, przy czym wymaga ono zastosowania środków polityki handlowej (np. pozwolenia na przywóz dla towarów objętych kontyngentem w przywozie), spełnienia pozostałych formalności wymaganych przy przywozie towarów (np. przedłożenia świadectwa weterynaryjnego dla zwierząt) oraz zastosowania opłat prawnie należnych (na podstawie taryfy celnej Wspólnot Europejskich). Ważne dla importerów i eksporterów!
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.