Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  prawo antymonopolowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Od ogłoszenia w lipcu 2006 roku zmian w ustawie z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz.U. z 2006 r., Nr 123, poz. 858 ze zm.) trwają spory i dyskusje na temat praw i obowiązków przyszłych odbiorców usług zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków w zakresie budowy przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych. Problemy związane z tymi kwestiami zgłaszał już Rzecznik Praw Obywatelskich. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał kilkadziesiąt decyzji dotyczących tej problematyki. Po wielu latach dyskusji w dniu 18 grudnia 2013 r. Komisja Środowiska Senatu wniosła do Marszałka Senatu o podjęcie postępowania w sprawie inicjatywy ustawodawczej dotyczącej projektu ustawy o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. W lutym 2014 r. zaproponowane rozwiązanie zostało uznane przez senatorów za antykonsumenckie. Negatywnie zaopiniowali projekt także między innymi Prokurator Generalny, Sąd Najwyższy, Minister Infrastruktury i Rozwoju, Minister Sprawiedliwości oraz Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
PL
Istotnym aspektem nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (u.c.p.g.) są zmiany warunków konkurencji na rynkach usług gospodarowania odpadami komunalnymi. Zostały one wprowadzone zarówno do tej ustawy, jak i do powiązanej z nią ustawy o odpadach. Rodzi się pytanie, jakie będą konsekwencje tej nowelizacji dla procesów konkurencyjnych na rynkach usług gospodarowania odpadami komunalnymi, uwzględniając, iż rynki te należy obecnie zdefiniować na nowo, z punku widzenia prawa konkurencji (prawa antymonopolowego).
3
Content available remote Ochrona konkurencji w rozszerzonej Unii Europejskiej
PL
Artykuł ten ma na celu omówienie głównych pojęć z zakresu prawa antymonopolowego oraz przedstawienie przykładowych praktyk, których stosowanie przez przedsiębiorców zostało uznane przez krajowe i wspólnotowe organy za ograniczające konkurencję i zakazane. Za istotne do prawidłowego stosowania zasad prawa konkurencji autor uznał omówienie uprawnień i zasad funkcjonowania krajowych i wspólnotowych organów ochrony konkurencji, a także relacji między nimi.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.