Posadzka antyelektrostatyczna jest zasadniczym elementem zapewniającym ochronę przed elektrycznością statyczną w zakładach produkcyjnych oraz magazynowych, w których nie dopuszcza się do występowania pól elektrycznych o określonym, stosunkowo niewielkim natężeniu. Posadzki takie stosuje się zatem w przemyśle elektronicznym, w magazynach paliw, salach operacyjnych, studiach telewizyjnych itp. Ich konstruowanie i realizacja wymagają połączenia kompetencji elektryka i konstruktora budowlanego.
2
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
Część inwestorów odziedziczyła posadzkę w spadku po poprzednikach – przejęli lub kupili zakład z dobrodziejstwem inwentarza i jakoś na tych zastanych posadzkach funkcjonują. Część inwestorów ma posadzki nowe – tzn. wykonane w nowych technologiach i z betonu dobrej jakości, który jest dostępny na polskim rynku od co najmniej kilkunastu lat. Tematyka remontów starych, kilkudziesięcioletnich posadzek to osobna dziedzina, dlatego w poniższym artykule skoncentrujemy się na posadzkach nowych, zarówno betonowych, jak i żywicznych.
3
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
Posadzki należą do najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów obiektów budownictwa ogólnego i przemysłowego. Na posadzce koncentruje się najwięcej oddziaływań eksploatacyjnych, potencjalnie zagrażających jej trwałości i jakości. Posadzki (podłogi) są najczęściej remontowanymi elementami obiektów budowlanych. Podstawową przyczyną tych problemów jest z reguły niedostosowanie założeń projektowych do rzeczywistych warunków eksploatacji oraz błędy materiałowe wykonawcze popełnione w trakcie budowy.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.