Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  pompy diagonalne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Powszechnie zaleca się, aby pompy wirowe pracował/ w zakresie niewykraczającym poza 70-120% wydajności nominalnej. Jednak tym kryterium należy się kierować w charakterze pierwszego przybliżenia. Jak sytuacja wygląda, biorąc pod uwagę różnice pomiędzy poszczególnymi kategoriami pomp wirowych?
PL
Dlaczego warto podjąć problematykę projektowania komór wlotowych dużych pomp diagonalnych i śmigłowych? Jaki jest niezbędny zakres prac zmierzających do opracowania metody projektowania komór uwzględniającej wymagania dotyczące prawidłowego napływu czynnika na wirnik pompy?
PL
Systemy pompowe w wodociągach krakowskich. W przedsiębiorstwie wodociągowo-kanalizacyjnym występuje duże zróżnicowanie zastosowań pomp. Ogromna liczba urządzeń wymaga od wodociągów krakowskich prowadzenia dobrze przemyślanej eksploatacji i rozbudowanej gospodarki serwisowej, które znacznie różnią się dla pomp stosowanych do wody, ścieków czy osadów ściekowych.
PL
W krajowej energetyce, od połowy lat 50. ubiegłego wieku, w zamkniętych obiegach wody chłodzącej skraplaczy turbin parowych stosowane są pompy diagonalne typoszeregu D. W większości są to maszyny o dużych mocach, od których ze względów eksploatacyjnych oraz ekonomicznych wymagana jest duża niezawodność działania oraz wysoka sprawność.
PL
W numerze 7-8/2012 Energetyki [4] ukazał się artykuł na temat modernizacji pomp diagonalnych. Podane w artykule zmierzone sprawności wydają się zbyt optymistyczne. Z zestawienia wynika bowiem, że w wyniku modernizacji pomp eksploatowanych od 40 lat uzyskano sprawności wyższe o 3 do 4% od najlepszych współczesnych konstrukcji wg [2].
PL
Pompy stanowią jedne z najbardziej energochłonnych elementów układów energetycznych. A od ich właściwego doboru zależy, czy dany układ będzie pracował bezawaryjnie i z możliwie jak największą sprawnością. W energetyce funkcjonują jeszcze pompy, których modernizacja może dać wiele korzyści pod względem efektywności, jak i optymalizacji pracy. Przedstawiamy kilka przykładów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.