Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  pompa dwustrumieniowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Elementy odprowadzenia cieczy w pompach wirowych mają znaczący wpływ na kształt charakterystyki energetycznej, w tym na uzyskiwany poziom sprawności. W celu identyfikacji parametrów pracy pompy dwustrumieniowej (nq = 23), przeprowadzono symulacje numeryczne przepływu, przy zastosowaniu spiralnych kanałów zbiorczych zaprojektowanych zgodnie z zaleceniami Stepanoffa, Pfleiderera i Łomakina. Otrzymane rezultaty zestawiono z wynikami uzyskanymi dla rozwiązania referencyjnego, którym była geometria korpusu spiralnego produkowanego seryjnie. Przeprowadzone badania wskazują, że projektowanie kanałów spiralnych metodą stałej prędkości średniej prowadzi do uzyskania największej wartości sprawności oraz relatywnie płaskiej charakterystyki przepływu. Ponadto wykazano, że projektowanie spiral metodą stałego krętu cieczy umożliwia uzyskanie stromej charakterystyki przepływu. Wadą takiego podejścia projektowego jest niższa sprawność i większe straty hydrauliczne, niż w kanale spiralnym zaprojektowanym zgodnie z metodą obliczeniową Stepanoffa.
PL
W artykule poruszono istotny problem pracy elementów doprowadzających i odprowadzających ciecz z wirnika pompy dwustrumieniowej. W ramach prowadzonych prac wykonano symulacje przepływu, które umożliwiły identyfikację struktury profili prędkości oraz wyciągnięcie wniosków.
PL
Centralna pompownia zasilająca układ pompowy, obejmujący wielu odbiorców, wymaga utrzymania stałego ciśnienia w kolektorze. Metoda regulacji polegająca na utrzymywaniu stałego ciśnienia na wyjściu z pompowni jest prosta do wdrożenia i zautomatyzowania, lecz w większości przypadków nieefektywna energetycznie. Jakie działania należy podjąć, aby uzyskać oszczędności?
PL
Okazuje się, że jednym z powodów nieprawidłowej pracy pomp jest ich niewłaściwy dobór do istniejącego układu. W konsekwencji urządzenia te pracują z wydajnością znacznie mniejszą od nominalnej. A to wiąże się nie tylko z niższą sprawnością, ale również powoduje powstawanie recyrkulacji i w konsekwencji kawitacji na wlocie oraz nadmiernego poziomu drgań. Jak zatem identyfikować nieprawidłową pracę pomp?
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.