Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  polskie regulacje prawne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi budzą w ostatnim czasie wiele kontrowersji. Trudno się temu dziwić wobec podwyżek opłaty śmieciowej, na które decydują się kolejne miasta. Nic zatem dziwnego, że wiele z nich próbuje uszczelnić system poprzez wdrożenie opłat ustalanych w oparciu o ilość zużytej wody. Czy nowe przepisy odwrócą ten trend?
PL
Dzwonią, tylko nie wiadomo, w którym kościele. Tak, a nie inaczej można skomentować pogłoski pojawiające się w ubiegłym roku o tym, że rolnicze wykorzystanie osadów ma być zabronione od stycznia 2016 r. Szczerze powiem, że nie byłem pewien czy nie wprowadzono jakiegoś nowego rozporządzenia w tej sprawie, gdyż zmiany w przepisach gospodarki odpadami i ochrony środowiska to w naszym kraju istne szaleństwo. Po zgłębieniu zagadnienia okazuje się jednak, że nie chodzi tu o zakaz rolniczego wykorzystania osadów, lecz zakaz ich składowania na składowiskach - co wynika z dyrektywy 1999/31/WE z 26 kwietnia 1999 r. w sprawie składowania odpadów. Zabrania ona składowania osadów ściekowych, których ciepło spalania jest większe od 6 MJ/kg suchej masy. Zakaz ten wprowadzono do polskiego prawa w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z 8 stycznia 2013 r. w sprawie kryteriów oraz procedur dopuszczania odpadów do składowania na składowisku odpadów danego typu [Dz.U. z 2013 r. poz. 38]. Zgodnie z zapisem § 7 rozporządzenia, wchodzi ono w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, z wyjątkiem § 6 ust. 4, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 r. Wyjątek ten dotyczy między innymi właśnie odpadów o kodzie 19 08 05 - czyli ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych. Wymienione rozporządzenie, zgodnie z § 250 Ustawy o odpadach, utraciło już swoją moc i 1 września 2015 r. zostało zastąpione Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 16 lipca 2015 r. w sprawie dopuszczania odpadów do składowania na składowiskach.
EN
The use of the Polish Air Force outside the country cannot be conducted away from commonly accepted international and Polish law regulations. They create a certain kind of framework, a signpost to prepare and plan this kind of missions on the strategic level. The Polish Air Forces will plan this kind of tasks, taking into consideration all legal aspects and operational capabilities basing on detailed guidelines included in the allied doctrinal documents as well as in the Polish authorities’ decisions. This must be unconditionally taken into account during the process of preparing and training preceding each mission outside the country through appropriately adapted provisions in executive plans and orders. Moreover, it has to be taken into consideration that the situation in the world changes radically, however, laws and regulations should be constant. Security conditions, threats and risks are dynamic. Therefore, aims, tasks and ways to achieve them must be redefined. Mission commanders on almost all levels, operators, planners, as well as participants and executors (players) must take these legal standards and principles into account. A wide range o f problems makes each commander permanently deepen his knowledge of commonly accepted law.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.